Gündem

Diyarbakır 8. Ana Jet Üssü Komutanlığı'na saldırı girişimi

Bu gece Diyarbakır 8. Ana Jet Üssü Komutanlığı'na uçak maketi ile saldırı girişiminde bulunuldu. Saldırı teşebbüsünde maket uçaklar imha edildi.

İçerik: SuperHaber
İçerik: SuperHaber

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Diyarbakır’da bir askeri tesise 2 maket uçakla saldırı teşebbüsünde bulunulduğunu açıkladı. Maket uçakların etkisiz hale getirildiğini belirten Bakan Soylu, zaiyat bulunmadığını da ifade etti.

Bakan Soylu, sosyal medya hesabından şu bilgiyi paylaştı: "Diyarbakır’da bir askeri tesise 2 maket uçakla saldırı teşebbüsünde bulunulmuş, maket uçaklar etkisiz hale getirilmiştir. Herhangi bir zaiyat yoktur."

 

 


DİYARBAKIR VALİLİĞİ'NDEN AÇIKLAMA

Konuyla ilgili olarak Diyarbakır Valiliği'nden de yazılı açıklama yapıldı. Açıklamada, "Bu gece saat 00.30 sularında Diyarbakır 8. Ana Jet Üssü Komutanlığına uçak maketi ile bir saldırı girişiminde bulunulmuştur. Söz konusu saldırı maketi düşürülmüş olup Diyarbakır 8. Ana Jet Üssü Komutanlığımızda herhangi bir zayiat mevcut değildir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur." denildi.

MSB: ÜSSÜMÜZDE GEREKLİ FİZİKİ TEDBİRLER ALINMIŞTIR

Diyarbakır 8. Ana Jet Üssü Komutanlığı'na saldırı girişimiyle ilgili olarak Milli Savunma Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada ise, "Diyarbakır'da bulunan 8'inci Ana Jet Üs Komutanlığımıza 00.30 civarında maket uçaklarla saldırı girişiminde bulunulmuştur. Üssümüzde herhangi bir hasar ve zaiyat meydana gelmemiştir. Üssümüzde gerekli fiziki tedbirler alınmıştır" ifadelerine yer verildi.

 

Yorumlar
Günün Videosu
Marmara'yı kaplayan deniz salyalarının temizlenmesi için 8 Haziran'da seferberlik başlatıldı. Çalışmaların ilk başladığı yer olan Caddebostan Plajı'nda salyaların tamamen temizlenmediği görüldü. Ancak vatandaşlar buna aldırmadan yüzmeye devam etti.