Gündem

Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez'i FETÖ ile vurmaya çalıştılar! / VİDEO

Daha önce Kutlu Doğum haftası üzerinden Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez'e saldıran İhlas Grubu, bu kez Mehmet Görmez'i FETÖ ile vurmaya çalıştı. Mehmet Görmez, 17 Aralık öncesi FETÖ lideri Fethullah Gülen'e gönderilen bir mektup nedeniyle hedef tahtasına oturtulmak istendi!

Kutlu Doğum Haftası nedeniyle bir süre önce Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez'e sert eleştiriler yönelten İhlas Grubu medyası, FETÖ ele başı Fethullah Gülen'e gönderilen bir mektubu gündeme getirerek Diyanet İşleri Başkanı'nı bir kez daha hedef aldı.

TGRT Haber’deki “Günaydın Türkiye” programına katılan Prof. Dr. Ahmet Şimşirgil, Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez'in Fethullah Gülen'e mektup gönderdiğini açıkladı. Mehmet Görmez'i istifaya davet eden Prof. Şimşirgil, “Derhal Görmez istifa etmeli” dedi.

Ancak mektubun Gülen'e 17 Aralık'tan önce ve rutin bir nezaket mektubu olarak gönderildiğinden bahsedilmedi.

Mektubunda şu ifadeler yer aldı:

“Ehl'i hadisin naçiz bir talebesi olarak bir grup genç alimle birlikte, Resul-i Ekrem'in nübüvvet işkâtından iktibas ile cem', tebvib ve tasnif ederek şerhettiğimiz ‘Hadislerle İslam - Hadislerin hadislerle yorumu’ eserini şahsım da dahil çağımız İslam nesillerinde büyük emekleri olan zât-ı âlilerinin yüksek ıttılâlına tankidâtına arz etmekten şerefyab olduğumu ifade eder, sıhhat, âfiyet, uzun ömürler niyazıyla, selam, hürmet ve muhabbetlerimi takdim ederim. 25.04.2013 Mehmet Görmez”

“BU FİTNE O KADAR ÇİRKİN İFTİRADIR Kİ…”

Diyanet İşleri Bakanı Mehmet Görmez, FETÖ ele başı Fethullah Gülen’e mektup yazdığı iddialarıyla ilgili olarak, "Hep birlikte millet olarak, milletimizin her ferdine seslenmek isterim. İçinden geçtiğimiz süreçlerde üzerine titreyeceğimiz en önemli hususlardan biri dini istikrarımızın teminatı olan Diyanet İşleri'ne zarar vermemeliyiz. Diyanet İşleri Teşkilatımızı gözümüz gibi korumalıyız. İçinden geçtiğimiz bu zor süreçlerde çeşitli sebeplerle Diyanet İşleri Teşkilatı'nı asrın terörü FETÖ ile ilişkilendirmek büyük bir fitnedir. Bu fitne o kadar çirkin bir iftiradır ki, bu sadece 15 Temmuz'da bu ihaneti, darbeyi, işgali yapan terör örgütünün eseri olabilir ancak. Sadece onların yapabileceği bir fitnedir" dedi.

“HER İMAM, HER MÜEZZİN BİRLEŞEREK MANEVİ BİR ORDUYA DÖNÜŞEREK…”

Görmez, Diyanet İşleri Başkanlığı'nın darbe girişiminin kahraman müesseselerinden biri olduğunu belirterek, şöyle konuştu:

"15 Temmuz'un en kahraman müesseselerinden bir tanesi Diyanet İşleri Başkanlığı'dır. O gece 15 Temmuz gecesinde her imam, her müezzin birleşerek manevi bir orduya dönüşerek bu milleti her türlü fitneden korumak için seferber olmuş, milletimizin hukukunu korumak için her türlü mücadeleyi sarf etmiştir. Bu ülkede paralel devlet düşüncesi, bu ülkeye ne kadar büyük zarar vermişse, paralel Diyanetler de bu ülkeye o kadar zarar verir. Hele hele İslam'ın en temel, en saf kavramlarını yıllarca ticari emellerine alet eden paralel devletlerin bu topluma verebileceği hiç bir şey yoktur. Savunabilecekleri hiç bir değer olamaz."

MEHMET GÖRMEZ 15 TEMMUZ DARBE GİRİŞİMİNE DİRENİŞİN KİLİT İSİMLERİNDEN...

Mehmet Görmez, 15 Temmuz FETÖ'cü darbe girişimi sırasında kendisine bağlı tüm imamlara talimat vererek camilerden sela okunmasını sağlayan isim olarak biliniyor. Görmez bu talimatı ile darbeye direnişte önemli rol oynamıştı.

İşte o mektup:

gormezmektup