Koronavirüs |

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş taburcu oldu

Koronavirüs nedeniyle tedbir amaçlı Ankara Şehir Hastanesi'nde tedavi altına alınan Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş taburcu oldu. Başkan Erbaş, gelişmeyi sosyal medya hesabından "Ankara Şehir Hastanesinde devam eden Kovid-19 tedavi sürecim bugün itibariyle başarıyla tamamlandı elhamdülillah." sözleri ile duyurdu.

İçerik: SuperHaber
İçerik: SuperHaber

Geçtiğimiz günlerde Kovid-19 testi pozitif çıkan Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, tedbir amacıyla Ankara Şehir Hastanesi'ne yatırılarak tedavi altına alınmıştı.

Erbaş, tedavisinin tamamlanmasının ardından bugün taburcu edildi.

Gelişmeye Erbaş sosyal medya hesabından şu sözlerle duyurdu:

"Ankara Şehir Hastanesinde devam eden Kovid-19 tedavi sürecim bugün itibariyle başarıyla tamamlandı elhamdülillah. Cenab-ı Hak, tüm hastalarımıza şifa versin; milletimizi ve tüm insanlığı hastalıklardan ve musibetlerden muhafaza eylesin inşallah."

 

Erbaş'ın tweetine eklediği açıklama metninde de şu ifadeler yer aldı:

"Tedavi sürecinde destekleriyle her zaman yanımızda olan başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere TBMM Başkanı Sayın Mustafa Şentop'a, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Sayın Fuat Oktay'a, Sağlık Bakanı Sayın Fahrettin Koca'ya, kabine üyelerine, siyasi parti liderlerine ve milletvekillerine, sivil toplum kuruluşları yöneticilerine, Ankara Şehir Hastanesinin Koordinatör Başhekimi Op. Dr. Aziz Ahmet Surel nezdinde hastanemizin kıymetli personeline ve Diyanet İşleri Teşkilatımızın güzide mensuplarına, arayan, mesaj atan, geçmiş olsun dileklerini ileten, hayır dualarını eksik etmeyen tüm kardeşlerime teşekkür ediyorum."

Günün Videosu
Karaman’da koranavirüse yakalandıktan sonra aşı yaptırmadığı için hastalığı ağır geçiren Süleyman Can, hastane odasında çektirdiği görüntülü mesajla ’aşı’ olun çağrısında bulunduktan sonra hayatını kaybetti. Can, "Gerçekten çok zor bir hastalıkmış bu. Kimseye de inanmayın ve aldanmayın." ifadelerini kullanmıştı.