Gündem |

Dışişleri Bakanlığı'ndan Yunanistan'a sert tepki!

Dışişleri Bakanlığı darbeci askerin iltica talebini kabul eden Yunanistan'a sert tepki gösterdi. Dışişleri açıklamasında "Darbecileri koruyan bir ülke olduğunu ortaya koydu" denildi.

Dışişleri Bakanlığı'ndan Yunanistan'a iltica tepkisi geldi.

1 darbeci askere sığınma hakkı tanınması üzerine yapılan sert açıklamada, "Yunanistan darbecileri koruyan bir ülke olduğunu ortaya koydu. İkili ilişkilerimizde kuşkusuz etkilenmeler olacaktır" denildi.

İLİŞKİLER ETKİLENECEKTİR

Dışişleri Bakanlığı'nın resmi internet sitesinden yapılan açıklamada şöyle;

"15 Temmuz darbe girişimine katılan sekiz darbeciden birine sığınma hakkı veren Yunanistan, bu kararı ile darbecileri koruyan ve onlara kucak açan bir ülke olduğunu bir kez daha ortaya koymuştur.

Türkiye’de demokratik düzeni hedef alan, güvenlik güçlerimizden ve sivillerden yüzlerce vatandaşımızı şehit eden suçluların ülkemizde adalet önünde hesap vermesini yeniden engelleyen Yunanistan, terör ve suçla mücadele konusunda bir müttefik ülkeden beklediğimiz destek ve işbirliğini göstermemiştir.

Siyasi saiklerle alındığını düşündüğümüz bu kararın Yunanistan’la ikili ilişkilerimiz ve bölgesel konulardaki ortak çalışmalarımız üzerinde kuşkusuz etkileri olacaktır."