Gündem |

Dışişleri Bakanlığı: Türkiye, NATO'nun değişim sürecine özgün katkılarını sürdürüyor

Dışişleri Bakanlığı'ndan Türkiye'nin NATO ile ilişkileri konusunda açıklama geldi. Bakanlık, "Bu itibarla Müttefiklerimizden de beklentimiz NATO’nun ortak paydasını oluşturan birlik ve dayanışma ruhunun eksiksiz sergilenmesidir" dedi.

Dışişleri Bakanlığı'ndan Türkiye'nin NATO'ya katkıları konusunda açıklama geldi. Bakanlık, Türkiye'nin NATO'nun değişim sürecine özgün katkılarını sürdürdüğünü belirterek, "Bu itibarla Müttefiklerimizden de beklentimiz NATO’nun ortak paydasını oluşturan birlik ve dayanışma ruhunun eksiksiz sergilenmesidir" ifadelerini kulladı.

Bakanlığın açıklamasında şu ifadeler yer aldı:

"Bir yandan 2030’lu yılların NATO’sunun tartışıldığı, diğer yandan kapsamlı güvenlik sınamalarından geçilen bu dönemde ülkemiz hem savunma ve güvenlik bağlamında üzerine düşeni fazlasıyla yapmakta, hem NATO’nun değişim ve dönüşüm sürecine yönelik anlamlı ve özgün katkılarını sürdürmektedir.

Sadece ülkemize değil Avrupa-Atlantik coğrafyasının geneline tehdit oluşturan terörizmin tüm biçim ve tezahürleriyle mücadele başta olmak üzere, güvenliğin ve istikrarın 360 derece anlayışla korunması yolunda gayretlerimiz kararlılıkla sürdürülecektir. Bu itibarla Müttefiklerimizden de beklentimiz NATO’nun ortak paydasını oluşturan birlik ve dayanışma ruhunun eksiksiz sergilenmesidir."