Gündem |

‘DİRİSİNİ KULLANAMADIKLARI DİNK’İN ÖLÜSÜNÜ KULLANMAK İSTEDİLER!’

SuperHaber programcısı - Güvenlik Uzmanı Mete Yarar ve SuperHaber programcısı - Hürriyet yazarı Nedim Şener ile “Memleket Aşkına”nın yeni bölümü şimdi SuperHaber YouTube kanalında yayında…

İki usta isim SuperHaber programcısı - Güvenlik Uzmanı Mete Yarar ile SuperHaber programcısı - Hürriyet Gazetesi yazarı Nedim Şener, “Memleket Aşkına” programının yeni bölümünde, Hrank Dink cinayetinin perde arkasını masaya yatırdı.

‘’FETÖ, BU SUİKASTA GİDEN YOLUN TAŞLARINI TEK TEK DÖŞEDİ! ’’

Nedim Şener: ‘’Fetullahçı terör örgütünün devlet içinde nasıl bir tehlike olduğunu ben, Hrant Dink cinayeti ile ilgili araştırma sırasında gördüm. 2017'de öldürdüklerinden hemen sonra bir sorun olduğu anlaşılıyordu. Çünkü bu cinayeti Hrant  Dink'in etrafındaki insanlar, arkadaşıyım dostuyum diyenler, o liberal tayfalar dünyayı ayağa kaldırdılar ve 'bu cinayeti atatürkçüler, ulusalcılar, milliyetçiler işlemiştir'. Çünkü niye ortada olağan bir şüpheli vardı zaten. Hrant Dink birileri tarafından hedef gösteriliyordu, darp ediliyordu. Ama bu olayları izleyen Fetullahçı terör örgütleri, bu suikasta giden yolun taşlarını tek tek dizdi.’’ 

'’FETÖ’CÜLER SUİKASTIN İÇİNDE YER ALARAK, DİRİSİNİ DEĞİL AMA ÖLÜSÜNÜ KULLANDILAR!’’

''Hrant Dink ise 'Ermeni Soykrımı' tartışmalarında iddalarında emperyalizm araçlarından biri değildi, buna karşı çıkan biriydi. "Eğer avrupalılar 'Ermeni Soykırım'ı diyorsa amerikalılar diyorsa, ben karşı çıkarım" diyen biriydi ve  Diasporayla ile bu anlamda tartışma yapıyordu. Peki ne oldu? Fetöcüler Hrant Dink suikastine göz yumarak onun içinde yer alarak bu cinayeti nasıl kullandılar, dirisini kullanmadılar ölüsünü kullandılar. Yani her ölümüne göz yumdular hemde bu cinayeti 'Türkiye düşmanlığı' için kullandılar, Türkiye'deki ulusalcı ve milliyetçi tutumu yok etmek için kullandılar. 19 Ocak 2007'de öldürülen Hrant Dink cinayetini 'Ergenekon' işlemiştir diye algı yarattılar.'' sözlerini kullandı.

 

''DİNK CİNAYETİ TÜM PLANLARIN TAŞLARININ DÖŞENDİĞİ SÜREÇTE YAŞANDI!''

Mete Yarar: ‘’O dönemde bunu tek başına yaşanmış bir olay olduğunu düşünüyoruz. 19 Ocak 2007'de daha Ergenekon mevzusu başlamamış. 12 Haziran 2007'de başlayacak, yaklaşık 5-6 ay sonra.Öyle bir ortam yaratılmaya çalışılıyor ki her şeyin taşlarının dizildiği bir dönemden geçiyoruz. Bu yaşananlara tek başınıza baktığınızda birisi öldürülmüş 'tamam onlar öldürmüşler' devam edebilirsiniz, yok arkadaşlar. Bu bir planlı süreç, bu süreç içerisinde her birinin  ne yapacağı, nasıl yapacağı ve bunun nasıl oturtulcağı ile ilgili de bir ortam var. Hrant Dink cinayeti bu işin psikolojik olarak hazırlığının en kuvvetli yapıldığı bir olaydır. Türkiye'de devletin, derin devletin arkasından ulusalcılar işte Atatürkçüler ve vatan severler, o dönem için söylüyorum,hedefe kondu, Atatürkçülüğün neredeyse kötü bir şey olduğu konuşulmaya başlandı, 'Atatürkçülük mü kaldı?' diye yazan çizen adamları hiç unutmayın. Bakın o dönemin yazarlarının liberallerinin 'Atatürkçülük' ile ilgili söylediklerine bakın, şimdi o adamların Atatürkçülük ile ilgili söylediklerine bakın. Bunu niye söylüyorum, o dönemin ihtiyaç duyulan şeyi RAND Corporation raporunda vardı arkadaşlar. Peki ben biraz bu döneme doğru gelicem, bugün RAND Corporation'ın raporunda ön plana çıkarılması gereken ögeler konusunda kimi söylüyor?’’ ifadelerini kullandı.

Mete Yarar ve Nedim Şener ile “Memleket Aşkına”nın tamamını SuperHaber YouTube kanalında izleyebilirsiniz...

 YOUTUBE KANALIMIZA ABONE OLMAYI UNUTMAYIN

Sitene Ekle