Spor |

Diagne için 17 milyon euroluk teklif var!

Galatasaray'ın devre arasında Kasımpaşa'dan 10 milyon euro ödeyerek kadrosuna kattığı Diagne'nin satılması gündemde. Diagne'nin menajeri 17 milyon euro teklif aldıklarını kulübe bildirdi.

Galatasaray'dan bir gol kralı daha ayrılıyor. Geçen sezonun gol kralı Bafetimbi Gomis'i sezon başında satan sarı-kırmızılılar, bu sezonun gol kralı Mbaye Diagne'yi elden çıkarıyor. Ama iki oyuncu camia ve taraftar nezninde eş değer değil. Gomis Galatasaraylıların gönlünü hem karakteriyle hem golcülüğüyle fethetmişti.

Diagne ise bu sezon 30 gol atmasına rağmen golcülük kalitesi herkes tarafından kabul görmüyor. Yönetimde de birçok isim Diagne'nin satılmasına sıcak bakıyor. Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim de iyi bir teklif gelmesi halinde Diagne'nin satılıp yerine daha ucuz maliyette bir golcüs alınmasına onay vermiş durumda. Tam da bu noktada Diagne'nin yeni menajeri sarı-kırmızılılara haber gönderdi: "Elimde 17 milyon Euro'luk teklif var."

Şampiyonluk kutlamasını dahi beklemeden, İstanbul'dan ayrılan Mbaye Diagne'ye tepkiler de artarken, menajeri Arabistan'dan Diagne için 17 milyon Euro teklif yapılacağını belirtti.

Türkiye Gazetesi'nde yer alan habere göre, yakın zamanda tecrübeli golcünün satışının gerçekleşmesi bekleniyor. Fatih Terim'in kafasındaki santrafor ise Benjamin Tetteh. 21 yaşındaki futbolcuyla devre arasında da görüşülmüş, Tetteh adeta kapıdan dönmüştü. 1.93'lük golcü Sparta Prag'da 11 kaydederken Terim daha önce "Şu ana bizim listemizde dünyanın her yerinden 15-20 futbolcu var. Şimdi bizim paramız olsaydı Tetteh diye bir oyuncu var her şey tamamdı. Üçe dörde alacağımız oyuncuydu." açıklamasını yapmıştı. Diagne'nin satışından sonra Tetteh'e gidilmesi bekleniyor.