Gündem

Devlet'in annesi kızına seslendi: 'Annene gel kızım, korkma!'

17 yıl önce kandırılarak dağa kaçırılan ve devleti çok sevdikleri için kendisine de 'Devlet' ismini verdikleri kızın ailesi de Diyarbakır Anneleri'ne katıldı. Kızını teslim olmaya çağıran anne, kızına 'Annene gel kızım, korkma!' diye seslendi.

Diyarbakır annelerinin PKK'ya militan olmaları için dağa kaçırılan çocukları için HDP İl Başkanlığı binası önündeki evlat nöbetine bir aile daha katıldı.

ANNELER 656 GÜNDÜR BEKLİYORLAR

Evlatları dağa kaçırılan Diyarbakır annelerinin 3 Eylül 2019'da HDP il binası önünde başlattığı oturma eylemi 656'ncı gününde devam ediyor.

DEVLET'İN ANNESİ DE KATILDI

Osmaniye'den 17 yıl önce kandırılarak dağa götürülen kızı Devlet Çelik için gelen anne Zeliha Çelik de oturma eylemine dahil oldu.

Çelik, gazetecilere yaptığı açıklamada, devleti sevdikleri için kızına Devlet adını koyduklarını söyledi.Kızına kavuşmak için HDP il binası önüne geldiğini belirten Çelik, kızına teslim olması çağrısında bulundu.

'ANNENE GEL KIZIM, KORKMA'

Çelik, şöyle devam etti:

"Kızımın ne işi var orada. Kızımı kandırdılar, götürdüler, bana göstermediler. Kızımı PKK'dan istiyorum. Perişan durumdayız. Babası da hasta. Televizyonda annelerin eylemini gördüm, ben de kızıma kavuşmak için eyleme katılmak istedim. Kızımı istiyorum. Teslim olmasını istiyorum, yeter artık, gözyaşlarım bitsin. HDP kızımı versin. Kızım beni duyuyorsan gel teslim ol. Annene gel kızım korkma."

Kaynak: AA

Günün Videosu
Sarıkeçililer Yaşatam ve Dayanışma Derneği Başkanı Pervin Çoban Savran Türkiye'yi günledir etkisi altına alan yangın fırtınasının sebeplerini anlattı. Savran'a göre yangın çıkmasının nedenlerinden biri, ormanlarda keçilerin artık dolaşmıyor oluşu...