Gündem

Devlet Bahçeli: Biden, Kılıçdaroğlu'nun yeni efendisi

Partisinin grup toplantısında açıklamalarda bulunan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, ABD başkanlık seçimlerine ilişkin, ''Joe Biden'ın geçmiş söylemleri, mesafeli tutumu iyimserliğimizin önüne set çekmektedir.'' ifadelerini kullandı. Bahçeli, sonuçlar netleşmeden Biden'a tebrik mesajı ileten CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu sert şekilde eleştirerek, ''Muhalefetin kutlama mesajı neyin nesidir, Kılıçdaroğlu yeni efendisiyle sosyal medya üzerinden temas kurma gereği hissetmiştir.'' dedi.

Bahçeli'nin açıklamalarından öne çıkanlar;

''Aziz Atatürk, büyük bir komutan, muktedir bir siyasetçidir. İlkeli ve inanmış bir insandır. Atıl ve hareketsiz bir milleti adım adım uyanışa sevk etmeyi başarmış önder bir şahsiyettir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Türkiye Cumhuriyeti'dir.

Ne geçmişi unuturuz, ne de geleceği unutmuşluğa bırakırız. Türkiye'nin kazanması için sonuna kadar çalışır, gerekire çatışır, gerekirse seferberlik ruhuyla çalışırız.

ABD BAŞKANLIK SEÇİMİ

Kimin başkan olup olmadığı ABD'nin iç meselesidir. Adaylar arasında taraf tutacak anlayışa kapılmadık. Ne filin hortumundan tutuyoruz, ne de eşeğe binmek için sıra bekliyoruz. Bizim için önemli olan ABD'nin uygulayacağı politikadir. Belki de ABD'de yakın bir gelecekte, bu ülke eyaletler bazında bir ayrışma sürecine sürüklenecektir. Yeni ABD Başkanı'nın dış politikada temel siyaseti zaman içinde daha iyi anlaşılacak ve değerlendirilebilecektir. Biden'ın politikalarının müttefiklik hukuku ile ne kadar bağdaşacağını, ilişkileri koltuğuna oturur oturmaz nasıl ele alacağını zaman gösterecektir. Biden'ın geçmiş söylemleri, mesafeli tutumu iyimserliğimizin önüne set çekmektedir. ABD'de açılan yeni sayfanın, dünya barışı, uluslararası güvenlik açısından ümit verici bir dönemi başlatmasını temenni ediyorum. ABD'den beklentimiz Türkiye'yi küçük görmemesidir. 

Biz izlerken utandık ama onlar konuşurken utanmadılar. ABD'deki başkanlık değişimini bu ülkenin vatandaşlarından daha fazla önemseyen sözde aydın ve akmaz kokmaz yorumcuların bu denli kalabalık olması kaygı verici oranda düşündürücüdür. Bu şahısların mevcudiyeti kolonileşmiş zihniyetin delilidir. ABD'nin 50 eyaletinin bildiği kadar Kırşehir'in, Yozgat'ın, Muğla'nın yerini bilmeyen kurumuş vicdanlardan herkes sitem ve şikayet etmiştir.

KILIÇDAROĞLU'NA 'BIDEN'A TEBRİK' TEPKİSİ

CHP Genel Başkanı'nın Biden'ı kutlamasındaki çabukluğu bizi şaşırtan bir diğer husustur. HDP de hemen kutlamıştır. Bir siyaset eskisi de Biden'ı şans olarak gördüğünü söylemiştir. Kılıçdaroğlu, nereye yetişeceksin. Resmi açıklama yapılmadan, bir muhalefet partisi liderinin kutlama mesajı neyin nesidir. Kılıçdaroğlu yeni efendisi ile sosyal medya ile temas kurma yolunu seçmiştir. Dünya üzerinde kaç muhalefet partisi başkanı Biden'ı tebrik etmiştir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk yerinden kalksa, bunları İzmir'e, hatta okyanusun karşı tarafına vura vura kovardı.

Kılıçdaroğlu yönetimindeki CHP tehlikeli sularda kulaç atmaya başlamıştır. Sokak telkinleri bunun göstergesidir. Bugün Türkiye'de devlet krizi değil, muhalefet krizi, CHP krizi vardır. Türkiye tozlu raflarından indirilmiş Sevr planının yeni sahiplerine asla teslim olmayacaktır.

AZERBAYCAN'IN ZAFERİ

Karabağ'da 30 yıla yakındır devam eden düşman tasallutuna tarihi bir darbe indirilmiş, can Azerbaycan kahramanlıkla topraklarını almıştır. Çok şükür hak sahibini bulmuştur, Türklük büyük bir zafer elde etmiştir. Katil Paşinyan acıyla kıvranarak yenilgiyi kabul etmiş, elleri titreye titreye anlaşma metnine imza atmak zorunda kalmıştır. Tarihi rövanş alınmıştır. Ne mutlu bizlere, ne mutlu Azerbaycan Türklüğüne. Ermenistan döktüğü kanların bedelini ödemiştir. Aliyev'in de ifade ettiği gibi, Paşinyan'ın anlaşmaya varması kendi isteğiyle değil, Azerbaycan'ın demir yumruğu ile olmuştur.''

Yorumlar
Günün Videosu
İYİ Parti Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan’ın Kocaeli’nin Dilovası ilçesindeki kaçak çiftliğinde yıkım çalışmalarını takip eden İhlas Haber Ajansı (İHA) muhabiri, Türkkan'ın çalışanları tarafından darp edildi. Muhabir Mustafa Uslu, hastaneye kaldırılırken, saldırganlar jandarma ekipleri tarafından gözaltına alındı.