Dev medya kuruluşunun binaları Ziraat Bankası'na geçti

Ziraat Bankası ile Demirören Medya arasında Bağcılar’da yer alan mülkler için protokol yapıldı. Böylece Demirören Grubu’na ait Hürriyet ve Kanal D’nin de bulunduğu İstanbul-Bağcılar’daki binalar Ziraat Bankası’na geçti.

Demirören Grubunun Doğan Medya’yı satın alırken 2018 yılında Ziraat Bankası’ndan kullandığı 750 milyon dolarlık kredinin akıbeti sır gibi gizlenmeye devam ediyor. Banka “Ticari sır” diyor, Hazine ve Maliye Bakanı bilgi vermiyor, Varlık Fonu “Bilgim yok” diyor. Ancak yaşanan son gelişmeyle birlikte 750 milyon dolarlık kredinin çöküşü başlattığı görüldü.

PROTOKOL İMZALANDI, BİNALAR ZİRAAT’E GEÇİYOR

Ziraat Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı, Ziraat Bankası A.Ş. ile Demirören Medya Yatırımları Ticaret A.Ş. arasında gayrimenkul devri ve proje geliştirilmesine dair işbirliği protokolü imzalandığını duyurdu. Ziraat GYO’dan Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan açıklamaya göre, mülkiyeti Ziraat Bankası’nda bulunan Bağcılar’daki tapunun 2161 ada, 10 parseli ve 2163 ada, 3 parselinde kayıtlı taşınmazlar üzerinde gayrimenkul projesi geliştirilmesine ilişkin olarak, Ziraat Bankası ile Demirören Medya Yatırımları Ticaret A.Ş. arasında 28 Ekim tarihinde gayrimenkul devri ve proje geliştirilmesine dair işbirliği protokolü imzalandı.

Böylece Demirören Grubu’na ait Hürriyet ve Kanal D’nin de bulunduğu İstanbul-Bağcılar’daki binalar Ziraat Bankası’na geçti.

 

Dev medya kuruluşunun binaları Ziraat Bankası'na geçti ile ilgili etiketler Ziraat Bankası