Gündem |

Derya Pınar'ı tehdit eden Gülbin Tosun hakkında flaş gelişme!

Antalya'da başı boş köpeklerden kaçarken hayatını kaybeden 9 yaşındaki Mahra Melin Pınar'ın annesi, sahipsiz sokak köpeklerinin toplatılmasını istemişti. Bu haberin ardından FOX TV spikeri Gülbin Tosun, Melin'in annesi Derya Pınar'a hakaret ve tehdit içerin bir yorum yaptı. Tosun, sosyal medya kullanıcılarından büyük bir tepki görürken Derya Pınar, Tosun hakkında suç duyursunda bulundu.

Antalya'da sahipsiz köpeklerden kaçarken kamyonun altında kalarak hayatını kaybeden 10 yaşındaki Mahra Melin'in anneni Derya Pınar, Serik ilçesindeki evinde gazetecilere yaptığı açıklamada, sahipsiz sokak köpeklerinin toplatılmasını isteyerek, "Siz asıl evlatlarımızı rahat bırakın. Sizin yüzünüzden mezarda bile rahat yok, işedikleri için kuruyor diktiğimiz ağaçlar. Mezarı alçak olanların üstünü kazıyorlar. Mezarda bile rahat yok mezarda" paylaşımında bulunduğunu belirtti.

 GÜLBİN TOSUN'UN HAKARETİ OLAY OLDU

FOX'ta hafta sonu ana haberleri sunan Gülbin Tosun'un kendisine yanıt olarak, "Senin peşindeyim, yarın geliyorum. Arsız sefil" yazdığını aktaran Pınar, gelen tepkiler üzerine Tosun'un paylaşımı sildiğini kaydetti.

 

 

 

SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDU

Çok üzüldüğünü, büyük bir acıyla travma içerisinde olduğunu dile getiren Pınar, "Hakkımızı savunurken, çocukların yaşam hakkını savunurken haber bülteni sunan, tarafsız olması gereken bir insanın bu şekilde hakaret etmesi beni çok sarstı. Çünkü biz gazetecilerin tarafsız olmaları gerektiğini düşünürüz. Neden bu kadar sinirlendiğini bilmiyorum. Bir taraf olacaksa eğer çocuktan taraf olmasını, çocukların yaşam hakkını savunmasını isterdim" diye konuştu.

Hayvan sever bir aile olduklarını, sahipsiz köpeklere zarar verilmesini kesinlikle istemediklerini ifade eden Pınar, avukatı aracılığıyla Serik Cumhuriyet Başsavcılığına başvurarak Gülbin Tosun hakkında 'hakaret ve tehdit' suçlarından şikayette bulunduklarını bildirdi.

 

 NE OLMUŞTU?

 

Mahra Melin Pınar, Belek Mahallesi'nde 5 Mart'ta sahipsiz köpeklerden kaçarken İrfan Y.'nin kullandığı 07 YBJ 06 plakalı kamyonun altında kalarak ağır yaralanmıştı. Küçük çocuk Serik'teki hastanede yapılan müdahalenin ardından Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesine sevk edilmişti. Beyninde pıhtı atması nedeniyle yapılan ikinci ameliyatla sağ bacağı diz üstünden kesilen Pınar, 28 Mart'ta hayatını kaybetmişti.