Yaşam

Dert dinleme başı 10 TL alan genç, derdiyle kendisini ağlatana 100 TL veriyor

Şehirleri gezerek insanların dertlerini 10 TL karşılığında dinleyen 23 yaşındaki Aytaç Şimşek, kendisini derdiyle ağlatabilene ise 100 TL veriyor.

Hobi değil, geçim kaynağı... Aytaç Şimşek, insanların dertlerini 10 TL karşılığında dinleyerek geçimini sağlıyor.

SAMSUN'DA AĞLATABİLEN OLMADI

Samsun'da Atakum sahilinde elinde "Derdiyle beni ağlatabilene 100 TL" pankartıyla vatandaşları dertlerini anlatmaya davet eden Şimşek, büyük ilgi gördü. "Dert dinleyen gezgin adam" olarak bilinen Aytaç Şimşek'i Samsun'da ağlatan olmadı."HEDEFİM PATENLE DÜNYA TURU YAPMAK"

Bu zamana kadar birçok dert dinlediğini söyleyen Aytaç Şimşek, "Şehir şehir gezip insanların dertlerini, hikayelerini dinliyorum. Her şehrin kendine özgü bir derdi var, bunu fak ettim. Amacım dert dinleyerek, insanların rahatlamasını sağlamak, insanlara yardımcı olabilmek. Bazıları kendi içine atmış ve kimseye anlatamamış, beni gördüğünde yanıma gelip oturanlar oldu. Ağlatabilen iki kişi var. Ben uzun zamandır çocukluğumdan beri arkadaşlarımla dertleşiyorum. Birçok dert gördüm. Ben de bir farkındalık olsun diye dikkat çekmek amaçlı böyle bir şey yaptım. Hedefim patenle dünya turu yapmak. Bisikletle yapan çok var. Ama patenle dünya turu değil, şehirler arası giden bile yok. Ben de iyi bir paten alabilmek adına sponsor bulabilirsem hiç durmadan yola çıkarım" dedi.Bir vatandaş ise "Derdim vardı. Kendimi zorluyordum. İçime ata ata bir hal olmuştum. Anlattım biraz rahatladım diyebilirim ancak tam olarak kendimi anlatamadım, özele inemedim. Ağabey de iyi bir ağabey. Herkese tavsiye ederim" şeklinde konuştu.

Şu ana kadar 51 şehir gezen Şimşek'in bir sonraki durağı ise Ordu olacak.

Yorumlar
Günün Videosu
Bursa'nın Gürsu ilçesinde çocukların kavgasına ailelerin de müdahale etmesi sonrası ortalık karıştı. Taşlı ve sopalı kavga kavga cep telefonu kamerasına yansıdı.