Spor |

Denizlispor'da 2. Mesut Bakkal dönemi... Hedef; takımı Spor Toto 1. Lig'de tutmak

Denizlispor'da 1983-1993 yılları arasında futbolculuk yapan, 96'dan itibaren de antrenörlük kariyerine başlayan teknik direktör Mesut Bakkal, 2009'da Süper Lig'de çalıştırdığı Yeşil-Siyahlılar'la bir kez daha anlaştı. Süper Lig'e geçen sezon veda eden, bu sezon da Spor Toto 1'inci Lig'de kümede kalma savaşı veren Horozlar'ı sezon sonuna kadar Bakkal çalıştıracak.

Süper Lig'e geçen sezon veda eden, bu sezon da Spor Toto 1'inci Lig'de kümede kalma savaşı veren Denizlispor, teknik direktörlüğe Mesut Bakkal'ı getirdi.

Denizlispor’da uzun yıllar top koşturan, teknik direktör olarak görev yapan ve şampiyonluk sevinci de yaşayan Bakkal, Haluk Ulusoy Tesisleri'nde düzenlenen törenle resmi sözleşmeye imza attı.

İmza töreninde konuşan Denizlispor Başkanı Mehmet Uz, Mesut Bakkal’ın bugüne kadar hem futbolcu hem de teknik adam olarak bu camiaya büyük hizmetler verdiğini belirterek, "Teknik direktör Fatih Tekke ile yolları ayırdıktan sonra Mesut Bakkal hocamızla görüşmeler yaptık. Bu görüşmelerimiz sonunda hocamız Denizlispor’da görev almaktan mutluluk duyacağını belirterek görevi kabul etti" dedi.

2009'DA SÜPER LİG'DE HOCASIYDI

Hedeflerinin ligde kalmak olduğunu hatırlatan Başkan Mehmet Uz, "Mesut Bakkal hocamız tecrübeli, deneyimli ve kulübümüze büyük hizmetler veren birisi. Kulübümüze büyük katkılar sağlayacağından hiçbir şüphemiz yok. Görüşmelerimiz sırasında maddi şartlar değil, takımımızın durumu ve hedefe ulaşmak için neler yapılabileceği konularının konuşulması, kendisinin kulübümüze hizmet etme noktasındaki niyetini ve çabasını gösterdi. Bizimle yol arkadaşı olma teklifimizi kabul etmesi dolayısıyla kendisine teşekkür ediyorum. İnşallah iki taraf için de hayırlı bir dönemi olacak" diye konuştu.

Mesut Bakkal da yeniden Denizlispor'da görev alacağı için mutlu olduğunu ifade ederek, hayırlı olması temennisinde bulundu. Birçok kulüpte görev yapan Bakkal, Denizlispor'u daha önce 2009 yılında Süper Lig'de çalıştırmıştı.