Gündem |

Deniz Baykal, Sedat Peker hakkında suç duyurusunda bulunacak

Eski CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, organize suç örgütü lideri Sedat Peker'in kendisine yönelik iddiaları sonrası harekete geçmeye hazırlanıyor. Baykal'ın Peker hakkında suç duyurusunda bulunacağı öğrenildi.

Organize suç örgütü lideri Sedat Peker, Korkmaz Karaca ve CHP eski Genel Başkanı Deniz Baykal hakkında şok iddialarda bulunmuştu. Deniz Baykal yarın hakkındaki iddiaları gündeme getirdiği için Peker hakkında suç duyurusunda bulunacağını açıklandı.

Günboyu gazetesine açıklamalar yapan ve Baykal’ın siyasi hayatında yıllarca yanında bulunan kaynak, “Deniz Bey, rahatsızlığını atlatmak için her gün tedaviye devam ederken bunlar sanıyorlar ki sessiz kalınacak. Bu yaptıkları masum bir insana, kamuoyunun değer verdiği bir siyasetçiye yapılan namussuzluktur. Deniz Bey avukatına en ağır şekilde ceza almaları için yargıya başvurulması talimatı verdi” dedi.

Uzun yıllar CHP Genel Başkanlığı yapan Antalya Milletvekili Deniz Baykal Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına yapacağı suç duyurusunun yanı sıra bu iddiayı televizyonlarda dillendiren ve gazetelerde yazanlar hakkında da manevi tazminat davası açacağı belirtildi. Kaynak: İddialar sonrası sessizliğini bozdu! Deniz Baykal harekete geçiyor