Popüler Haberler |

Dengir Mir Mehmet Fırat kimdir? Neden öldü?

Dengir Mir Mehmet Fırat kimdir? Eski AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve eski HDP Mersin Milletvekili Dengir Mir Mehmet Fırat yaşamını yitirdi. Dün Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bayındır Hastanesi'nde tedavi gören Fırat'ı ziyarete gitmişti. Peki Dengir Mir Mehmet Fırat kimdir? Neden öldü? Detaylar haberimizde...

Dengir Mir Mehmet Fırat kimdir? HDP İstanbul İl Örgütü,Dengir Mir Mehmet Fırat’ın bu sabaha karşı hayatını kaybettiğini açıkladı.Eski AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve eski HDP Mersin Milletvekili olan Mir'in yaşamı ise merak konusu oldu. Peki Dengir Mir Mehmet Fırat kimdir? Merak edilen detaylar haberimizde...

Dengir Mir Mehmet Fırat tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün partisinin Merkez Karar ve Yönetim Kurulu toplantısının ardından Bayındır Hastanesi'nde tedavi gören Fırat'ı ziyaret etmişti.

DENGİR MİR MEHMET FIRAT KİMDİR?

Dengir Mir Mehmet Fırat, 8 Ağustos 1943 yılında Adıyaman Kâhta'da dünyaya geldi. Babasının ismi Ali, annesinin ismi Münevver'dir. Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun oldu.

Serbest avukatlık, çiftçilik ve ihracatçılık işiyle uğraştı. Akdeniz İhracatçılar Birliği Yönetim Kurulu Üyeliği görevinde bulundu. AK Parti'nin Kurucular Kurulu Üyesi oldu.

Dengir Mir Mehmet Fırat, 21. Dönemde Adıyaman, 22. Dönemde Mersin, 23. Dönemde Adana Milletvekili seçildi. 21. Dönemde Adalet ve Plan ve Bütçe Komisyonu Üyesi oldu. 21 ve 22. Dönemde Tunus Dostluk Grubu Başkanlığı görevinde yer aldı.