Gündem |

Demirtaş'tan ikinci buzdolabı talebi

Edirne'de cezaevinde bulunan Selahattin Demirtaş'ın odasında buzdolabı bulunmadığı ve Demirtaş'ın buzdolabı isteğinin cezaevi idaresi tarafından reddedildiği iddialarına Edirne Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından açıklama geldi.

CHP'li Sezgin Tanrıkulu, önceki gün sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla cezaevinde bulunan Selahattin Demirtaş'ı ziyaret ettiğini paylaşmış, Demirtaş'ın buzdolabı isteğinin cezaevi idaresince  geri çevrildiğini iddia etmişti.

"HER ODADA BUZDOLABI BULUNMAKTADIR"

İddialar üzerine Edirne Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından konuyla ilgili açıklama yapıldı. Cezaevinde bulunan her odada buzdolabı bulunduğuna dikkat çekilerek şu ifadelere yer verildi;

"Bazı basın yayın organlarında ve sosyal medya hesaplarında Edirne Yüksek Güvenlikli Kapalı Ceza İnfaz Kurumunda tutuklu olarak bulanan Selahattin Demirtaş'ın odasında buzdolabı bulunmadığı, buzdolabı alma talebinin ceza infaz kurumu idaresince reddedildiğine dair yer alan haberler ve paylaşımlara ilişkin bir basın açıklaması yapılması gereği duyulmuştur. Edirne F Tipi Yüksek Güvenlikli Kapalı Ceza İnfaz Kurumunda bulunan her odada hükümlü ve tutuklunun talebi doğrultusunda 1 adet buzdolabı bulundurulmaktadır. İlgilinin odasında da isteği doğrultusunda 1 adet buzdolabı bulunmakta olup, kendisinin 2. buzdolabı talebi yönetmelik gereğince ceza infaz kurumu yönetimi tarafından uygun görülmemiştir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur."