Yaşam |

Dehşet evi! Polis 9 ceset ve kesik başlar buldu...

Japonya'da kayıp bir kadını araştıran polis, dehşet evine ulaştı. Japonya'nın başkenti Tokyo yakınlarındaki Zama'da bulunan daireye yapılan baskında 7 ceset ile 2 kesik baş bulundu. 27 yaşındaki katilin cesetleri ve kesik başları soğutucuda sakladığı ortaya çıktı.

Kayıp bir kadını soruşturan polisin ulaştığı dehşet evinin sahibi, Takahiro Shiraishi. Daire içindeki soğutucuda yedi ceset bulan polis, dairenin hemen yanındaki soğuk hava deposunda ise iki kesik başa rastladı.

Gözaltına alınan 27 yaşındaki Takahiro Shiraishi'nin dairesinde bulunan cesetlerden sekizi kadınlara, biri ise bir erkeğe ait. Polis ve adli tıp ekipleri, parçalanmış cesetlerin analizinde zorlanıyor.

ceset_evi2

Japon televizyonu NHK, polise kurbanları öldürüp sakladığını itiraf etti: "Onları öldürdüm ve kanıtları saklamak için cesetlerin üzerinde uğraştım."

Katilin komşuları, Ağustos ayından bu yana daireden garip kokular geldiğini söylüyor. Komşulardan Mainichi Shimbun, "Burası huzurlu bir semt, cesetlerin bulunduğuna inanamıyorum" ifadelerini kullandı.

ceset_evi1

Japon medyasına göre dehşete düşüren olay, 21 Ekim'den bu yana kayıp olan 23 yaşındaki bir kadının izini süren polisin Shiraishi'nin kurbanla irtibatı olduğunu belirlemesi ile ortaya çıkartıldı.