Gündem |

Davutoğlu'na yanıtın ne olacak Konya?

Uzun süredir yeni parti kurma çalışmaları yaptığı bilinen eski Başbakan Ahmet Davutoğlu, geçtiğimiz günlerde bir manifesto yayınlayarak isim vermeden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve AK Parti yönetimini hedef aldı.

Manifestonun ardından eski Başbakan Davutoğlu'nun kuracağı yeni parti için Ankara'da 4 katlı bir ofis tuttuğu ve burada tüzük çalışmalarına başladığı da Ankara kulislerinde konuşulan iddialar arasında.

Ramazan ayında memleketi Konya'da bir iftara katılan Davutoğlu, burada yaptığı konuşmada da, "Ya yeni bir hâl ya izmihlal" diyerek stratejisini açıklamıştı.

Davutoğlu, tartışılan manifestosundan sonra ikinci Konya ziyaretini ise bu ay yapacak. Yeni partinin startını memleketinde verecek olan Davutoğlu, kentte gövde gösterisi yapmayı planlıyor.

Sosyal medyada Davutoğlu'nun Konya ziyaretinin duyuruları yapılmaya başlanırken, "Anadolu'nun bağrında... Yeniden şahlanış! Yeniden diriliş!" sloganının kullanılması dikkat çekti.

Davutoğlu'nun 9 ağustos tarihinde Konya Havalimanı'nda olacağı duyuruldu.

CHP'Lİ İMAMOĞLU'NUN DA GÖNLÜ ONUNLA...

Yeni parti kurma çalışmaları kapsamında yaz boyunca çeşitli il ziyaretleri gerçekleştiren Davutoğlu, bir süre önce CHP'li İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun da desteğini arkasına almıştı.

İmamoğlu yeni parti çalışmaları hakkında kısa bir açıklama yaparak, "Umuyorum hep birlikte güzel işlere imza atarız." değerlendirmesinde bulunmuştu.

ERDOĞAN DA KONYA'YA GİDECEK!

Diğer yandan AK Parti'nin kalelerinden Konya'nın bu ay önemli bir konuğu olacak.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ağustos ayı içerisine yeni parti kurma çalışmaları yapan 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve eski başbakan Ahmet Davutoğlu’nun memleketleri Konya ve Kayseri'yi ziyaret edecek.

Erdoğan’ın bu iki ili ziyaret ederek Gül ve Davutoğlu’nu hedef alacağı belirtiliyor.