Gündem |

Davutoğlu Konya'da vatandaşlara seslendi

BAŞBAKAN Ahmet Davutoğlu, görevi bırakma kararının ardından geldiği memleketi Konya'da binlerce partili tarafından karşılandı.

Başbakan Ahmet Davutoğlu, dün partisinin MYK toplantısının ardından 22 Mayıs'da kongreye gideceklerini ve bu şartlarda genel başkanlığına aday olmayı düşünmediğini söyledi. Davutoğlu'nun bu açıklamalarının ardından akşam saatlerinde bugün memleketi Konya'ya ziyaret edileceği duyuruldu. Bunun üzerine Ak Parti Konya teşkilatı sosyal medya üzerinden 'ReisliderimizHocadeğerimiz', 'ErdoğanliderimizDavutoğludeğerimiz' başlığı altında partilileri bugün saat 11.00'de Konya Havalimanında karşılamaya davet etti.

Bu davet üzerine yaklaşık 2 binin üzerinde partili havalimanında Başbakan Davutoğlu'nu karşıladı. Karşılama sırasında kalabalık 'Konya burada, hocasının yanında', 'Akgençlik burada, hocasının yanında' sloganları attı. ‘Reis bizim, hoca bizim’ parkartları açıldı. Davutoğlu'nun gelmesi beklenildiği sırada havalimanına gelen ablası Ayşe Çalık da, kalabalığın karşısına geçip partilileri selamladı.

Davutoğlu'nun karşılamak için aralarında kamyonların da bulunduğu yaklaşık bin araçlıkta konvoy oluştu.

''ALLAH BİRLİĞİMİZİ, BERABERLİĞİMİZİ DAİM EĞLESİN''

Başbakan Ahmet Davutoğlu, eşi Sare Davutoğlu ve Başbakan Yardımcısı Lütfi Elvan ile birlikte Konya'ya geldi. Başbakan Davutoğlu, seçim otobüsünün üzerine çıkarak, kendisi bekleyen kalabalığa kısa bir konuşma yaptı. Davutoğlu, ''Cumanız mübarek olsun. Allah birliğimizi, beraberliğimiz daim eğlesin. Allah devletimez ve milletimize zeval vermesin'' diye konuştu. Ardından halkı selamladı. Davutoğlu, konvoy eşliğinde cuma namazını kılmak için Kapu Camii'ne hareket etti.