Gündem

Davutoğlu kaza geçirdi, belinde ciddi sıkıntı var

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu'nun Van ziyareti sırasında kaza geçirdiği öğrenildi. Bindiği asansörün bir kat yere çakıldığı Davutoğlu'nun belinde sıkıntı olduğu belirtiliyor.

Doğu illerinde ziyaretlerini sürdüren Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu'nun kaza geçirdiği öğrenildi. Davutoğlu'nun bindiği asansörün zemine çakıldığı ve belinde sıkıntı olduğu belirtiliyor. Habertürk yazarı Nagehan Alçı bugünkü köşe yazısında kazayla ilgili bilgi verirken Davutoğlu'nun geçirdiği kaza sonrası Mersin ve Amasya programlarını erteleme kararı alındığını sözlerine ekledi.

Nagehan Alçı'nın Habertürk'te yayınlanan köşe yazısından ilgili bölüm şöyle:

"Seyahatte Davutoğlu'nun bir küçük kaza geçirdiği bilgisini de vereyim. Bir yerel radyoya mülakat vermek için giderken bindiği asansör bir kat yere çakıldı, o nedenle belinde ciddi bir sıkıntı var, korse ile oturuyor. Mersin ve Amasya programlarını bu nedenle erteleme kararı aldılar."

GELECEK PARTİSİ'NDEN AÇIKLAMA

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu'nun Van ziyareti sırasında asansör kazası geçirdiği, sağlık durumunun iyi olduğu bildirildi. Partiden yapılan açıklamada, Davutoğlu'nun hafta sonu Van'da bir radyo mülakatına giderken bindiği asansörün hareket ettikten sonra bir kat aşağıya düştüğü belirtildi.

Yapılan tetkiklerin ardından doktorların Davutoğlu'na istirahat tavsiyesinde bulunduğu aktarılan açıklamada, bu hafta yapılması planlanan Mersin ve Amasya ziyaretlerinin ertelendiği kaydedildi. Açıklamada görüşlerine yer verilen Gelecek Partisi Genel Başkan Basın Müşaviri Ufuk Karcı, "Sayın Genel Başkanımızın şu anki sağlık durumu iyi olup en kısa süre içinde tüm programlarına kaldığı yerden devam edecektir." ifadesini kullandı.