Gündem

Darp, tehdit ve yaralamadan yargılanan iş adamı Fırat Muşlu adliyeden kaçtı

Gelecek Partili Cuma İçten ile ortağı Fırat Muşlu tarafından dolandırıldığı öne süren iş adamı Fehmi Öztürk’ün muşta ile yaralanması davası Küçükçekmece Adliyesi’nde görüldü. Üç kişinin yargılandığı davada, sanık iş adamı Fırat Muşlu, tutuklanma ve sabıkalı korumaları olan sanıklar Cem Özmüş ile Muhammed Dursun’la görüntülenme korkusu nedeniyle adliyenin arka kapısından kaçtı.

Mevlüt Yüksel
Mevlüt Yüksel

İstanbul’da içerisinde siyasetçi ve iş adamlarının da bulunduğu büyük bir kumpas davası gündeme bomba gibi düşmüştü.

 İş adamı Fehmi Öztürk Bakırköy, Büyükçekmece, Küçükçekmece, Çağlayan ve Anadolu Adliyeleri’ne başvurarak ortakları olan Fırat Muşlu ile Gelecek Partili Cuma İçten’in yanı sıra, 'dost meclisi' adı altında kurulan bir heyetin kumpası sonucu mal varlığının elinden alındığını iddia etmişti.

Toplam 50 milyon dolarlık kumpasa uğradığını öne süren iş adamı Öztürk, ortakları Muşlu ve İçten'in yanı sıra dost meclisi üyeleri Şükrü Derici, Selahattin Tavusbay, Bayram Karakoç ve Süleyman Özdemir’den şikayetçi olmuştu.


Fehmi Öztürk(solda) ortağı Fırat Muşlu ve diğer ortak Gelecek Partili Cuma içten..

İş adamı Öztürk tam 3 yıldan beri adliye adliye dolaşarak, şirketini ve mallarını geri almaya çalışıyor.

İŞ ADAMI ÖZTÜRK VE OĞLU MUŞTA İLE FECİ ŞEKİLDE DARP EDİLDİLER!

İş adamı Öztürk, şirketini ve mallarını geri almaya çalışırken, oğlu Ercan Öztürk ile birlikte Başakşehir’de bir kafede kahvaltı yaparken saldırıya uğramışlardı.

İş adamı ve oğluna saldıran iki kişi, ”Fırat Muşlu’yu dolandırmanın bedeli bu! Daha bu acıları arayacaksınız..” diyerek kaçmışlardı. Uğradığı saldırı sonucu, sol gözü 3 mm içeri göçtüğü belirlenen ve yanak kemiği ile göz kemikleri kırılan iş adamı Öztürk, 7 saat süren bir ameliyat geçirmişti.

İş adamı Öztürk’ün muşta darbesi alan sol gözünde kalıcı görme kaybına uğradığı, oğlunun da kaburgalarının kırıldığı tespit edilmişti.

İŞ ADAMINI DARP EDEN SABIKALI SANIKLAR YARGILANIYOR!

Saldırı sonrası görgü şahitleri ve kamera görüntülerinin incelenmesi sonucu, iş adamınıa eski ortağı Fırat Muşlu’nun azmettirmesi ile çeşitli suçlardan sabıkalı Cem Özmüş ve Muhammed Dursun’un saldırdığı anlaşılmıştı.

Çeşitli suçlardan sabıkalı koruma Cem Özmüş(solda) ve Muhammed Dursun(sağda)

İş adamının şikayetçi olduğu eski ortağı Fırat Muşlu ile darp ve yaralama sanıkları olan Cem Özmüş ile Muhammed Dursun, geçtiğimiz cuma günü Küçükçekmece Adliyesi 3.Asliye Ceza Mahkemesi’nde, beşinci kez hakim karşısına çıktılar.


Duruşma sonrası iş adamı Fehmi Öztürk yakınları ile adliyeden çıkarken

DARP, TEHDİT VE YARALAMADAN  SANIK İŞ ADAMI ADLİYEDEN KAÇTI!

İş adamı Öztürk’ün can güvenliği olmadığı gerekçesi verdiği dilekçe ile yoğun güvenlik önlemlerinin alındığı adliyede, SuperHaber paniği yaşandı. Muhabirimiz Mevlüt Yüksel adliyeye duruşmayı izlemeye gittiğinde, iş adamı Fırat Muşlu’nun, tutuklanma ve sanıklarla beraber görüntülenme korkusu nedeniyle, duruşmaya girmeden arka kapıdan kaçtığı belirlendi.

Bundan bir hafta önceki başka duruşmada Fırat Muşlu sabıkalı koruması Cem Özmüş ile birlikte SuperHaber tarafından görüntülenmişti.

MEVLÜT YÜKSEL'İ ŞİKAYET ETTİLER

Küçükçekmece Adliyesi’ndeki duruşma öncesi, koridorda bekleyen darp ve yaralama sanıkları Cem Özmüş ile Muhammed Dursun, muhabirimiz Mevlüt Yüksel’i izinsiz görüntü aldığı iddiası ile polise şikayet ettiler. Ancak, polisler SuperHaber muhabiri Mevlüt Yüksel’e kimlik kontrolü yaptıktan sonra duruşmayı izlemesine izin verdi.

Duruşmada hakim, sanıkların daha önce işledikleri suçların yanı sıra, son yaralama olayındaki deliller ile beraber diğer suç dosyalarında incelenmesi için duruşmayı mart ayına erteledi.

Duruşma sonunda ise, sanıklardan Muhammed Dursun’un, duruşma salonundan çıkamadığı ve pencereden SuperHaber muhabiri Mevlüt Yüksel’i görüntülemeye çalıştığı görüldü.

Yorumlar
Günün Videosu
Malatya'da esnaflık yapan bir kişi, dükkanındaki asma kata çıktı. Asma katın ağırlığını taşıyamadığı adam, alt kattaki oğlunun üzerine düştü. O anlar iş yerinin güvenlik kamerasına anbean yansıdı.