Darbeci hainlere kucak açan Norveç'ten ilk açıklama!

Norveç Dışişleri Bakanlığı, 15 Temmuz Darbe girişiminin ardından Norveç'e giden darbeci subayların sığınma talebini kabul ettikten sonra açıklamada bulundu.

Norveç Dışişleri Bakanlığı NATOda görevli dört subayı ile bir askeri ateşenin Norveçe sığınma başvurularının kabul edilmesi ile ilgili bir açıklama yaptı.

Norveç Dışişleri Bakanlığının televizyon kanalı NRK ya gönderdiği mail açıklamasında, "Dışişleri Bakanlığı olarak, genelde Norveç Göçmen Dairesinin sığınma başvuruları konusunda aldığı kararlara gösterilen uluslararası tepkiler ile ilgili yorumda bulunmuyoruz. Sığınma başvuruları konusunda kararı Norveç yasaları çerçevesinde Norveç Göçmen Dairesi verir" denildi.

Türk Dışişleri Bakanlığı'ndan dün akşam yapılan yazılı açıklamada, "Bir müttefik ülkenin, 15 Temmuz darbe girişimi sonrasında yurtdışındaki devlet görevinden geri çağrılan şahısların Türkiye'ye dönmek yerine, bulundukları ülkelerin siyasi, sosyal ve ekonomik imkanlarını suistimal çabalarına destek vermiş olması üzücüdür ve kabul edilemez" denilmişti.

Darbeci hainlere kucak açan Norveç'ten ilk açıklama! ile ilgili etiketler Norveç FETÖ darbeci firar