Medya |

Dangal filminin konusu nedir, oyuncuları kimlerdir? Nerede çekilmiştir?

31 Ekim TRT 1 yayın akışında yer alan Dangal adlı filmin konusu ve oyuncuları merak ediliyor. Dangal hangi kanalda? Dangal oyuncuları kimlerdir?

31 Ekim TRT 1 yayın akışında yer alan Dangal adlı filmin konusu ve oyuncuları merak ediliyor. Birbirinden değerli birçok oyuncunun oynadığı Dangal 2017 yılında vizyona girmiştir..

DANGAL FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Dangal, Hintli Mahavir Singh Phogat'ın hikayesini anlatıyor. Mahavir Singh Phogat bir güreş hayranıdır. İki küçük kızına da güreş öğretmeye karar verir. İki kız, Babita Kumari ve Geeta Phogat, çocukluklarından başlayarak güreş eğitimi alarak büyürler. Büyüdüklerinde iki kız da güreşte iddialı isimler olmuştur. Geeta Phogat 2010 Commonwealth Oyunları'nda altın madalya kazanarak güreşte bu dalda ödül kazanan ilk kadın güreşçi olurken, kız kardeşi Babita da gümüş madalyayı alır. Genç kadın güreşçiler başarıya giden yol boyunca sosyal şekillendirmenin baskısıyla da mücadele etmek zorunda kalacaktır...
Yönetmenliğini Nitesh Tiwari'nin üstlendiği Hint yapımının başrollerinde Aamir Khan, Sakshi Tanwar, Fatima Sana Shaikh yer alıyor.

DANGAL FİLMİNİN OYUNCULARI KİMLERDİR?

Yönetmen: Nitesh Tiwari

Oyuncular: Aamir Khan, Sakshi Tanwar, Fatima Sana Shaikh

Tür: Biyografik, Bollywood

Yapım Yılı: 18 Ağustos 2017 / 2s 49dk