Yaşam

Dakikalarca kalp masajı yapıldı

Market alışverişinden dönüşte parkta dinlenen yaşlı adam birden yere yığıldı. Olay yerine gelen sağlık ekipleri dakikalarca kalp masajı yapsa da kurtarılamadı.

Bolu'da, market alışverişinden döndüğü sırada evine 20 metre kala parkta fenalaşarak yere yığılan Halil Tokgöz (59), dakikalarca süren kalp masajına rağmen hayatını kaybetti.

Olay, saat akşam saatlerinde Bahçelievler Mahallesi Kızılay Parkı’nda meydana geldi. Market alışverişinden dönen Halil Tokgöz, evine 20 metre kala çocuk parkında dinlenmek için banka oturduğu sırada aniden yere düştü. Tokgöz’ün yere düştüğünü ve hareketsiz halde yattığını gören çevredekiler durumu polis ve 112 Sağlık ekiplerine bildirdi.

DAKİKALARCA KALP MASAJI YAPILDI

Olay yerine gelen sağlık ekipleri nefes almadığı ve kalbi atmadığını tespit ettiği Tokgöz’ü hayata döndürebilmek için dakikalarca kalp masajı yaptı. Park içerisinde sağlık ekiplerinin müdahalesinin ardından Tokgöz tedavisi için İzzet Baysal Devlet Hastanesi Köroğlu Ünitesi'ne kaldırıldı. yol boyunca ve hastanede yapılan müdahalelere rağmen Tokgöz, hayata döndürülemedi.

Yorumlar
Günün Videosu
Ankara'da bir üniversitede öğretim görevlisi olan S.G.K. isimli şahıs, oturduğu apartmanın otoparkına sığınan sokak köpeklerine dehşeti yaşattı. Zavallı köpekleri suyla ıslatıp elindeki çubukla kovalayan öğretim görevlisine 'mala zarar verme' suçundan dava açılarak 3 yıl hapsi istendi. Öğretim görevlisinin köpeklerin battaniyesini ıslatıp, mama kaplarına tekmeler savurduğu anlar güvenlik kamerasına saniye saniye kaydedildi.