Yaşam |

Daha neler göreceğiz... 1.200 TL'ye dişilik eğitimi! Psikolog Yasemin Uslu'nun 'Dişilik Okulu' büyük tepki çekti!

Sosyal medya, psikolog ve aile danışmanı olarak kendini tanıtan Yasemin Uslu isimli kadının 'Dişilik Okulu'nu konuşuyor. Uslu'nun “Kadın fıtratını yeniden keşif etmek isteyenler için dişilik okulu” adlı paralı online eğitimi büyük tepki çekti. Bu ilginç eğitimin ücreti ise 69 euro yani yaklaşık 1.200 TL.

Aile, psikoloji ve cinsellik danışmanlığı veren Yasemin Uslu, sosyal medya hesabından paylaştığı bir görselde, kadınlara özel, ‘Dişilik Eğitimi’ başlattığını duyurdu. 

"Kadın fıtratını yeniden keşif etmek isteyenler için" sloganıyla eğitimi duyuran Uslu'ya sosyal medyadan tepki yağdı.

İKİ KELİMEDEN BİRİ 'CİNSELLİK'

Yasemin Uslu’nun internet sitesindeki yazısı da dikkat çekti. Uslu'nun sitesinde 'Kadınlığımı Şifalandırıyorum' başlığıyla yer alanlar şöyle:

“Kadınlığımı Şifalandırıyorum Eğitimi, Her insan fıtrat üzerine yaratılmıştır. Bizim kadınların fıtratı da kadın olmak ve kadınlığı yaşamak üzere dizayn edilmiştir. Kadın olmak çok fıtri bir halken yaşadığımız coğrafya, anne baba tutumları ve toplumun değerleri bizlerin yetişkin yıllarımızda nasıl bir kadın ve nasıl bir eş olacağımızı belirliyor. Bu da biz kadınları kadınlık, dişilik aynı zamanda da cinsellik ile ilgili konularda sıkıntılar yaşamamıza neden oluyor. Çoğu kız çocukları ebeveynlerinden cinsiyet / kadın olmak ve cinsellik hakkında ne yazık ki sağlıklı ve yeterli bilgilendirilmiyor. Bırakın bilgilendirilmeyi, ebeveynlerinden böyle konular açılınca bu kötü, ayıp bunlar konuşulması gerekmiyor tavırlarıyla karşılaşarak, bilgilendirme konusunda hem eksik bırakılıyorlar hem de kendilerini kötü hissetmeleri sağlanıyor. Oysa bu bizim doğamız, bizim yaratılışımız, rabbimin bir lütfudur.

Kadın olarak kendimizi tam ve değerli hissetmeliyiz. Bizler cinsellik/ kadınlık / dişilik gibi konuları açıldığında hala utanıyorsak, çekiniyorsak, kendimizi kötü hissediyorsak o zaman sorunumuz gerçekten büyük demektir. Hayatın doğal bir parçası olan cinsellik bizim için hala zihnimizde tabu, gereksiz, ya da bu sadece erkelere haz bir şey diye düşünüyorsak, bu doğru bir düşünce değildir.

Çünkü cinsellik hem kadın, hem erkek için fıtri bir ihtiyaçtır. Sağlıklı bir cinsellik bizi hem bedenen hem de ruhen tatmin eder. Cinsellik sadece fiziksel bir doyumdan ziyade, eşleri birbirine bağlayan, sadakati artıran bir eylemdir. Sağlıklı bir cinsel hayatımız yoksa, cinsellikten gerektiği gibi çiftler doyuma ulaşmıyorsa, cinsellikle ilgi sorunlarımız eşler arasında daha büyük sorunlara kapı aralar.

Cinsel hayatları sağlıklı olmayan, devamlılığını sürdüremeyen çiftlerin genelde sorunları çok daha büyük oluyor, hatta çoğu evlilikler cinsel hayatlarının bitmesiyle birlikte ne yazık ki ilişkileri de bitiyor. Bunun altında da yine kadının o dişiliği ile barışık olmaması, şehvetli kadın olmanın kötü bir şey olduğu düşüncesi yatıyor. Oysa o şehvet ateşi her kadında vardır ama çocukluk yıllarından bugüne kadar öğretilen tüm yanlış bilgiler sayesinde hem bastırılmıştır.

Şimdi bunları değiştirme zamanı.”

BİLİNÇALTI UZMANI EYLEM AMİNE'NİN 57 BİN TL'LİK EĞİTİMİ DE TEPKİ ÇEKMİŞTİ

Sosyal medya kendini bilinçaltı uzmanı olarak tanıtıp, lüks restoranlarda seminerler veren ve seminerlerini izlemek için kadınların kuyruk oluşturduğu peçeli kadının görüntülerini tartışmıştı.

Eylem Amine Altunkaynak isimli kişinin verdiği seminerlerin ücretlerinin 1300 TL ile 57 bin TL aralığında olduğu görüldü.