Yaşam

D-100 Karayolu’nda şiddetli sağanak kaza getirdi! Kilometrelerce araç kuyruğu oluştu...

Kocaeli’nin Körfez ilçesi D-100 Karayolu’nda, kuvvetli sağanak yağış sonrasında yolda meydana gelen su birikintisi sebebiyle 2 araca çarpan TIR makasladı. 1 kişinin yaralandığı kaza sonrası D-100’de kilometrelerce uzunlukta araç kuyruğu oluştu.

Kocaeli’nin Körfez ilçesi D-100 Karayolu’nda, etkili olan kuvvetli saganak yagis sonrasında yolda olusan su birikintisi sebebiyle 2 araca çarpan TIR makasladı. 1 kişinin yaralandığı kaza sebebiyle D-100’de kilometrelerce uzunlukta araç kuyrugu oluştu.

OLUŞAN SU BİRİKİNTİSİ KAZAYA SEBEP OLDU

Edinilen bilgilere göre, Ankara istikametinde seyir eden araçlar, kuvvetli sağanak yağış sonrasında yolda oluşan su birikintisi sebebiyle yavaşladı. Aynı istikamette seyir halinde olan Ünal Armutçu idaresindeki 19 PB 474 plakalı TIR, 01 CYT 60 plakalı otomobil ve plakası öğrenilemeyen bir kamyonete çarptı. Çarpmanın etkisi ile savrulan TIR, makasladı.

KİLOMETRELERCE ARAÇ KUYRUĞU OLUŞTU

Kazada otomobil sürücüsü hafif şekilde yaralandı. Kaza sebebi ile Ankara istikameti trafiğe kapandı. Vatandaşların ihbarı sonrasında bölgeye sağlık, polis ve Karayolları ekipleri sevk edildi. Trafiğe kapanan Ankara istikametinde kilometrelerce uzunlukta araç kuyruğu oluştu. Olay yerine ulaşan ekipler, yolun trafiğe açılması için çalışmalarını sürdürüyor.