Gündem |

Cüneyt Özdemir kaçak Sezgin Baran Korkmaz'ı buldu

Türkiye günlerdir onu konuşuyor, her yerde aranıyor. Hal böyleyken SBK Holding'in patronu Baran Korkmaz sürpriz bir şekilde Cüneyt Özdemir'in kanalına çıktı. Lüksemburg'da olduğunu Türkiye'ye geleceğini söyledi. Hakkındaki 'Kaçtı' iddialara karşı çıktı. Özdemir'in kanalında uzun uzun masum olduğunu savundu. Özdemir yayında enteresan bir şekilde Korkmaz'a 'ABD'ye gelecek misiniz?' diye sordu, kaçak iş adamı Amerika'nın kendisine gel derse gideceğini söyleyerek yeşil ışık yaktı.

Hakkında yakalama kararı bulunan ve gözaltı talimatı verilen SBK Holding'in patronu Sezgin Baran Korkmaz Lüksemburg'da olduğunu iddia etti.

Gazeteci Cüneyt Özdemir'in kanalına çıkıp sürpriz bir şekilde sorularını yanıtlayan Sezgin Baran Korkmaz son dakika gelişmesi olarak pazartesi günü İstanbul'da olacağını söyledi.

Sezgin Baran Korkmaz ısrarla hakkında yakalama kararı olmadığını iddia etti. 'Benim hala yurtdış çıkış yasağım yok, ben 13 gündür yurt dışındayım. Türkiye'ye döneceğim" diyen Korkmaz, tarifeli uçakla döneceğini her şeyin hesabını vereceğini söyledi.

SBK Holding'in kaçak patronu hakkında kara para aklama iddialıyla ilgili olarak Cüneyt Özdemir'in enteresan 'ABD'ye gelme ihtimaliniz var mı?' sorusuna Amerika'nın kendisine gel derse gideceğini söyledi. Kaçak iş adamı böylece ABD'ye gitmek için yeşil ışık yaktı

İşte Cüneyt Özdemir'in soruları  ve yanıtları:

- Sezgin Bey siz kaçtınız mı?

Benim hakkımda herhangi bir yurtdışı çıkış yasağım yok, hakkımda herhangi bir yurtdışı çıkış yasağı yok ki niye kaçayım?

- Siz kendinize yönelik böyle bir operasyon olacağını duymuş muydunuz?

Bu operasyonun olabileceğini önceden duymuş olmam imkansızdı. Kendinizden eminseniz bir şeyden çekinmezsiniz.

 - Siz Lüksemburg'a neden gittiniz? Evinizini şöminesinde telefonları yaktığınız iddia ediliyor?

Evimdeki şöminede telefon yaktığımı gösteren bir görüntü varsa gösterin, ben sizden özür dileyim. Görüntüyü yayınlarsanız benim söylediğim her şeyi çöpe atın.

- Baran Bey sizinle birlikte 7 kişi daha aranıyor? Onlarda sizinle beraberler mi?

Hayır onların 5 tanesi ABD vatandaşı, onların arandıklarından haberi yok.

- Peki diğer ikisi sizinle mi?

Hayır diğer ikisi benilme değil.

- Peki nedin dönmüyorsunuz?

Benim burada daha kendime göre planlarım var.

- Şu anda Türkiye'de arandığınız söyleniyor, telefonların yakıp kaçtığınız söyleniyor. Gelmek istiyorsanız bundan daha iyi bir zaman olmaz değil mi?

 - Ben kaçmadım, size yurt dışı yasağım olmadığına dair yazı göndereceğim. Benim yurtd ışı çıkış yasağım yok, benim burda devam eden yurt dışına yetiştermem gereken bir tane inşaatım var.

Evimdeki arama iş yerimdeki arama ben bunların hiçbiriri sonucunun bir şey çıkacağını tahmin etmiyorum. Niye evimdeki şöminedeki telefon sürekli söyleniyor, hangi çağda yaşışoruz. iPhone telefonların akıllı özelliği var.

- 10 arkadaşınız gözaltında, evinizde aramalar yapılıyor, iş yerinizde aralamar yapılıyor bundan daha önemli ne var? Şu ande hemen neden gelmiyorsunuz?

Benim aranmam devam etsin, gideceğim ülkeme bunun cevabını vereceğim.

- ABD'ye gelme ihtimaliniz var mı? İkinci bir Rıza Zarraf olayından bahsediliyor.

Benim Türkiye aleyhine tanıklık yapmam için ne yaptım ben? Bu çok yanlış bir şey.

- 511 milyon dolarlık bir dolandırıcılık hikayesi var, burada bir vergi dairesinin dolandırıldığı söyleniyor ve pu paranın da yaklaşık 130 milyon doları sizin şirketleriniz üzerinden Türkiye'ye getirildiği söyleniyor. Bu parının da 80 milyon dolarının ortada olduğu ve diğer paranınsa akibeti bilinmediği söyleniyor ve bu parının da farklı yerlere kanalize edildiği söyleniyor, Yani böyle bir benzerlik kuruluyor Rıza Zarraf ile bunu dan Yurter Özcan Söylüyor. Diğer haberlerde de adınız bu şekilde geçiyor.

Bu operasyonun ana dosyası Utah'ta. Yani siz ABD vergi dairesini dolandıracaksınız. Böyle bir şey yok.