Cumhurbaşkanlığı'ndan Sofuoğlu'na sert tepki!

Üniversiteler için "fuhuş evleri" diyen Sakarya Üniversitesi Öğretim Üyesi Pof. Dr. Ebubekir Sofuoğlu’na Cumhurbaşkanlığı ve AK Parti'den art arda tepkiler geldi.

Sakarya Üniversitesi Öğretim Üyesi Pof. Dr. Ebubekir Sofuoğlu’nun Akit Tv'de katıldığı programında üniversiteler için "fuhuş evleri" demesi üzerine Sakarya Üniversitesi Rektörü Fatih Savaşan, gerekli işlemlerin yapılacağını açıkladı.

Cumhurbaşkanlığı yetkilileri ve AK Parti'den Sofuoğlu'na tepkiler geldi.

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın "Üniversitelerimizi zan altında bırakan kerih ve sakil açıklamayla ilgili gereken işlemlerin yapılacak olmasını memnuniyetle karşılıyoruz" ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanlığı'ndan Sofuoğlu'na sert tepki!

İletişim Başkanı Fahrettin Altun da "Üniversitelerimiz araştırma, öğretim ve topluma hizmet merkezlerimizdir. Gençlerimiz ise göz bebeklerimizdir. Cumhurbaşkanımızın liderliğinde yükseköğretim alanında aldığımız muazzam mesafe üniversitelerimize, gençlerimize verdiğimiz değerin bir yansımasıdır" dedi.

Cumhurbaşkanlığı'ndan Sofuoğlu'na sert tepki! - Resim : 2

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Sakarya Milletvekili Ali İhsan Yavuz da Sofuoğlu’nun açıklamalarına sosyal medya hesabından şöyle tepki gösterdi:

"Sakarya Üniversitesi öğretim üyesi Ebubekir Sofuoğlu'nun hem Sakarya'yı hem de Sakarya Üniversitesi'ni zan altında bırakan 'Fuhuş Evleri' söylemini tasvip etmemiz mümkün değildir. Derhal Sakarya'mızdan, Sakarya Üniversitemizden ve tüm öğrenci kardeşlerimizden özür dilemelidir. Sn. Sofuoğlu'nun, Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan'ı da söylemine alet etmesi ayrı bir talihsizliktir. Sayın Cumhurbaşkanımızın bahsedildiği şekliyle bir söylemi söz konusu değildir. Olmayan bir söylemi varmış gibi kendi söylemine dayanak yapmak çok büyük bir sorumsuzluktur."

Cumhurbaşkanlığı'ndan Sofuoğlu'na sert tepki! ile ilgili etiketler ebubekir sofuoğlu ibrahim kalın fahrettin altun üniversite