Gündem

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın NATO gezisinde kimsenin görmediği detay

NATO Zirvesi'ne katılan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a eşlik eden bir isim SuperHaber'in dikkatini çekti. NATO gezisinde Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yanından ayrılmayan Fatima Gülham Abushanab'ın Merve Kavakçı ve Ali Ahmad Abushanab’ın kızı olduğu ortaya çıktı. Abushanab, Cumhurbaskanlığında uluslararası ilişkiler uzmanı olarak görev yapıyor.

İçerik: SuperHaber
İçerik: SuperHaber

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Belçika'nın başkenti Brüksel'de gerçekleştirilen NATO Zirvesi'ne katıldı. Zirve toplantısının yanı sıra ülke liderleri ile de tek tek bir araya gelen Cumhurbaşkanı Erdoğan'a eşlik eden bir kız vardı.

SuperHaber, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a NATO Zirvesi'nde eşlik eden o kızın Fatima Gülham Abushanab olduğu bilgisine ulaştı. Merve Kavakçı ve Ali Ahmad Abushanab’ın kızı ve Mariam Abushanab'ın kız kardeşi olan Fatima Gülham Abushanab, Cumhurbaskanlığında uluslararası ilişkiler uzmanı olarak görev yapıyor.

FATİMA GÜLHAM ABUSHANAB KİMDİR?

Fatima Gülham Abushanab, lisans eğitimini Uluslararası İlişkiler alanında George Mason Üniversitesinde tamamladı. Daha sonra Georgetown Üniversitesinde Liberal Studies programında Müslüman-Hristiyan İlişkileri bölümünde yüksek lisans yaptı. Washington D.C.’de sürdürdüğü eğitimin yanı sıra farklı yerlerde araştırma asistanlığı görevi aldı. Abushanab'ın görev aldığı kuruluşlardan bazıları Becketfund Organization for Religious Liberty, Woodrow Wilson International Center for Scholars ve United States Congress oldu.

 

 

 

 

 

 

 

Günün Videosu
Türkiye peş peşe çıkan yangınlarla mücadele etmeye devam ediyor. Çalışmalar kapsamında Hatay'ın Kırıkhan ilçesinde ormanlık alanda çıkan yangın, havadan ve karadan müdahale sonucunda kontrol altına alındı.