Gündem

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Mersin ziyaretinde polislerin şarjörleri toplandı mı?

CHP Grup Başkan Vekili Özgür Özel, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Mersin ziyareti sırasında camiye giren polislerin şarjörlerinin toplatıldığını iddia etti. Mersin Valiliği'nden yapılan açıklamada iddianın tamamen yalan ve asılsız olduğu belirtildi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, çeşitli temaslarda bulunmak üzere geldiği Mersin'de, cuma namazını Halkkent Emir Sultan Camisi'nde kıldı. CHP Grup Başkan Vekili Özgür Özel, Erdoğan’ın Mersin ziyareti sırasında camiye giren polislerin şarjörlerinin toplatıldığını iddia ederek, "Cumhurbaşkanının koruma ekibi dışındaki polislerin silahlarındaki şarjörler toplandı. Bu kendi polisine itimat etmeyen görüntüyle Mersin de tanışmış oldu" demişti.

MERSİN VALİLİĞİ O İDDİAYI YALANLADI

Mersin Valiliği, CHP Grup Başkan Vekili Özel'in o iddiasını yalanladı. 'Polislerin şarjörleri toplandı' şeklindeki iddiaların tamamen yalan ve asılsız olduğunun vurgulandığı açıklamada, "CHP Grup Başkan Vekili Özgür Özel'in polislerimizle ilgili olarak basına yaptığı açıklama tamamen yalan ve asılsızdır. Camiye giren polislerimizin silahları bellerinde olup, şarjörleri kendi ceplerinde bulunmaktadır. Polis Vazife ve Selahiyet Kanununa göre polislerimiz cuma namazı esnasında kendi tedbirlerini kendileri almak sureti ile kendileri bir uygulama yapmıştır. Bu uygulamayı çarpıtarak polislerin şarjörleri toplandı şeklinde paylaşımda bulunmak tamamen art niyetli bir yaklaşımdan ibarettir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur." denildi.