Gündem

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan sürpriz ziyaretler

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan İstanbul'da iki sürpriz ziyaret gerçekleştirdi. Erdoğan önce yapımı devam eden Atatürk Kültür Merkezine gitti sonrasında ise Taksim Camii'ni ziyaret etti. Taksim Meydanı'nı yürüyerek geçen Erdoğan, burada meşhur Beyoğlu Kestanecisi'nden alışveriş yaparak vatandaşlara kestane ve közlenmiş mısır ikram etti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yapımı devam eden Atatürk Kültür Merkezi'nde (AKM) incelemelerde bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, öğle saatlerinde Kısıklı'daki konutundan önce Vahdettin Köşkü'ne, ardından da Taksim'de yapımı süren AKM'ye geçti.

AKM'de incelemelerde bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, Kültür ve Turizm İl Müdürü Coşkun Yılmaz, AK Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe, Beyoğlu Belediye Başkanı Haydar Ali Yıldız ve diğer yetkililer eşlik etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan AKM'nin sonrasında ise Taksim Cami'ne gitti. Taksim Camii'nin ramazan ayında ibadete açılması bekleniyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, yüzde 86'sı tamamlanan AKM'de en son 30 Ekim 2020'de incelemelerde bulunmuştu.

VATANDAŞLARA KESTANE VE MISIR İKRAM ETTİ

Taksim Meydanı'nı yürüyerek geçen Cumhurbaşkanı Erdoğan, Meşhur Beyoğlu Kestanecisi'nden alışveriş yaptı. Erdoğan, kestaneci ile sohbet ettikten sonra vatandaşlara ve kendisini takip eden gazetecilere, kestane ve közlenmiş mısır ikram etti.


Erdoğan, ödeme yaptığı sırada kestanecinin para istememesi üzerine , "Olmaz olmaz, hakkın bana geçerse ben ne yaparım." dedi. Cüzdanını çıkartıp kestane ve mısırların parasını ödeyen Erdoğan ardından "Hakkını helal et." diyerek helallik istediği kestanecinin elini öpmek istemesi üzerine de "Ben el öptürmüyorum. Annenin elini öp, babanın elini öp, annenin bir de ayağının altını öp." tavsiyesinde bulundu.

Yanına gelen vatandaşlarla da bir süre sohbet eden Erdoğan, çocuklara da oyuncak hediye etti.
 

Yorumlar
Günün Videosu
İYİ Parti Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan’ın Kocaeli’nin Dilovası ilçesindeki kaçak çiftliğinde yıkım çalışmalarını takip eden İhlas Haber Ajansı (İHA) muhabiri, Türkkan'ın çalışanları tarafından darp edildi. Muhabir Mustafa Uslu, hastaneye kaldırılırken, saldırganlar jandarma ekipleri tarafından gözaltına alındı.