Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na sert yanıt: Yalan üstüne yalanlarına devam ediyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan cuma namazı sonrası gazetecilerin sorularını yanıtladı. CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun KHK açıklamalarına yanıt veren Erdoğan, Türkiye'nin bir hukuk devleti olduğunun altını çizdi. Kılıçdaroğlu'nun yalanlarına devam ettiğinin altını çizen Erdoğan, "Bay Kemal kendini buğday ambarında sanıyor. Yalan üstüne yalanlarına devam ediyor. Bu milleti tamamen ahmak yerine koyup aldatmaktan başka bir şey değildir" dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan cuma namazı sonrası gazetecilerin sorularını yanıtladı. CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun KHK açıklamalarına yanıt veren Erdoğan Türkiye'nin bir hukuk devleti olduğunun altını çizdi.  Erdoğan,  TİP'li millevekili Ahmet Şık ile ilgili "Dokunulmazlığı kalktıktan sonra ceza davaları arkasından gelecektir" dedi. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları şöyle:

Bay Kemal kendini buğday ambarında sanıyor. Yalan üstüne yalanlarına devam ediyor. Bu milleti tamamen ahmak yerine koyup aldatmaktan başka bir şey değildir.

KILIÇDAROĞLU'NUN KHK SÖZLERİNE YANIT

Kendisine milletin verdiği yetki yok. İkide bir durmadan yalan üstüne yalanlarına devam ediyor. Türkiye bir hukuk devleti. Hukuk devleti içinde siz ne zamandan beri yargı oldunuz da yargının haklarını kendinizde kullanıyorsunuz.

Kendisine milletin verdiği yetki yok. İkide bir durmadan yalan üstüne yalanlarına devam ediyor. Türkiye bir hukuk devleti. Hukuk devleti içinde siz ne zamandan beri yargı oldunuz da yargının haklarını kendinizde kullanıyorsunuz.

'Gelince hepsini serbest bırakacağım' bu anlama gelmiyor mu. Bu milleti ahmak yerine koyup aldatmaktan başka bir şey değildir. KHK ile ilgili bir şeyler bekleyen vatandaşı aldatmak... Sen önce elindeki büyükşehir belediyelerde vatandaşa verdiğin sözleri yerine getir. Su paraları nasıl söz verilmişti, su paraları nerelere indirildi yoksa çıkarıldı mı? Vatandaş su paraları konusunda ciddi sıkıntı içinde mi? İçinde. Bunun sözünü seçim meydanlarında farklı vermişlerdi. Hepsi yalan. Türkiye bir hukuk devleti. Siyasiler olarak böyle bir yetkiyi biz kullanamayız. Milletim de bu kadar enayi değildir.

 AHMET ŞIK'IN TEPKİ ÇEKEN SÖZLERİ

Bu zat zaten teröristin tekidir. Nasıl olduysa bir vekil olma şansını yakaladı. Şu anda da bu ifadeleri kullanıyor. Hukuk devletinin içinde teröristlerin yaklaşım tarzıyla bri yaklaşım içinde. Soyadı şık ama kendisi neye benziyor bilmiyorum. Gücü ne AK Parti'yi kapatmaya da ne de mahkum yetmeye yeter. Önce o kendi paçasını nasıl kurtaracak ona baksın. Birçok terör örgütlerinin içinde yer almış bir kişidir. Dokunulmazlığı kalktıktan sonra ceza davaları arkasından gelecektir.

KILIÇDAROĞLU'NUN TEKNOFEST ZİYARETİ

Bay Kemal maalesef partisinin içindeki vekillere sahip değil. Kendi vekili kalkıp SİHA'ları terör örgütleriyle mukayese ettiğini bilmiyor. TB2. TB3 nedir diye soruyor. Haberi yok. İHA hakkında dersini de iyi çalışmamış. Nasıl olduysa Samsun'a uğrayıverdi.

 

Ayrıntılar geliyor...

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na sert yanıt: Yalan üstüne yalanlarına devam ediyor ile ilgili etiketler Recep Tayyip Erdoğan Açıklama