Gündem |

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Karadağ'a ilk resmi ziyaret

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "TC-TUR" uçağıyla Karadağ'a geldi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, mevkidaşı Milo Cukanoviç tarafından karşılandı. İki lider karşılamanın ardından baş başa görüşmeye geçti.

Bosna Hersek ziyaretinin ardından Karadağ'a hareket eden Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı, Podgoritsa Havalimanı'nda Karadağ Başbakan Yardımcısı Dritan Abazoviç, Karadağ'ın Ankara Büyükelçisi Perisa Kastratovic, Devlet Protokolü Başkanı Simeon Raoniç, Cumhurbaşkanı Özel Danışmanı Miodrag Radoviç ve Türkiye'nin Podgorica Büyükelçisi Songül Ozan ile Büyükelçilik görevlileri karşıladı.

Karadağ Cumhurbaşkanı Milo Cukanoviç'in davetine icabetle gerçekleşen ziyarette Erdoğan'a, eşi Emine Erdoğan, Ticaret Bakanı Mehmet Muş, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun ve Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın da eşlik ediyor.

Karadağ Cumhurbaşkanı Milo Cukanoviç tarafından karşılanan Cumhurbaşkanı Erdoğan ile mevkidaşı düzenlenen karşılama töreninin ardından basın toplantısı öncesi baş başa görüşmeye geçtiler.

KARADAĞ'A İLK RESMİ ZİYARET

Karadağ’a ilk resmi ziyaretini gerçekleştiren Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda Karadağ Cumhurbaşkanı Milo Djukanovic ile basın toplantısına katılmak üzere kamera karşısına geçecek. Karadağ’da gerçekleştirilecek görüşmelerde ikili ilişkilerin tüm boyutlarıyla ele alınması, iş birliğinin daha da geliştirilmesi imkanları üzerinde durulacak. Balkanlardaki güncel gelişmeler değerlendirilecek, diğer bölgesel ve uluslararası meseleler hakkında görüş alışverişinde bulunulacak.