Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan İYİ Partili Türkkan'a tepki, Akşener'e çağrı: Milletvekilliğine son vermeli

Cumhurbaşkanı Recep Tayip erdoğan, İYİ Partili Lütfü Türkkan'ın şehit yakınına küfür etmesine sert sözlerle tepki gösterdi. Erdoğan, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in, Türkkan'ın milletvekilliğine son vermesi gerektiğini ifade etti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan, İYİ Partili Lütfü Türkkan'ın şehit yakınına küfür etmesine sert sözlerle tepki gösterdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "İYİ Parti'den malum bir kişinin, üstelik bir şehit ailesine bu şekilde küfretmesi yenilir, yutulur bir şey değildir. Buna, AK Parti teşkilatı olarak durmadan, duraksamadan gereken dersi vermemiz gerekiyor. AK Parti teşkilatının yanı sıra bütün milletimizin bu ahlaksız, müptezel adama gereken dersi vermesi lazım. Durmadan, duraksamadan vermesi lazım. Bizim değerlerimizde şehidin yeri farklıdır, kadınların yeri çok çok farklıdır. Kalkıp da bir şehidimizin yakınına, bacısına bu şekilde küfretmeyi değerlerimiz itibarıyla asla kabul edemeyiz." dedi.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in, Türkkan'ın milletvekilliğine son vermesi gerektiğini ifade eden Erdoğan, Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Onun partisinin başındaki hanımefendinin de yapması gereken bir şey vardır. Yapması gereken nedir? Sadece görevden almak değil onun milletvekilliğine de son vermektir. Eğer bunu yapamıyorsa bu demektir ki o da ona iştirak ediyor." ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan sözlerini şöyle sürdürdü: "Bunlara gereken dersi, gereken cevabı millet olarak hep beraber vermemiz lazım. Peki nasıl vereceğiz? İşte burada 2023, bizim için çok çok önemli. 2023 seçimlerinde sandıkta gereken dersi, bunları sandığa gömerek vermemiz lazım. Çok çalışacağız, çok gayret edeceğiz. Dün Batman'da ben bu heyecanı, bu coşkuyu gördüm, daha önce Diyarbakır'da gördüm. Bütün bunlarla beraber şu anda gittiğim her yerde bu heyecanı, coşkuyu görüyorum. Özellikle hanım kardeşlerimin gayretleri birçok şeyi değiştirecektir. Bundan dolayı ben sizin gayretlerinizi çok önemsiyorum ve bu yaptığınız toplantı sebebiyle de sizleri kutluyorum. Çalışmanızın hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum."

 

 

 

 

 

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan İYİ Partili Türkkan'a tepki, Akşener'e çağrı: Milletvekilliğine son vermeli ile ilgili etiketler Lütfü Türkkan Meral Akşener Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan