Gündem

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Hocalı Katliamı mesajı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Hocalı Katliamı'nın 29'uncu yılı dolayısıyla bir mesaj paylaştı. Erdoğan mesajında, "29 yıl önce Hocalı’da hunharca katledilen Azerbaycanlı kardeşlerimizi rahmetle yad ediyorum." dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Hocalı soykırımının 29. yıl dönümüne ilişkin açıklama yaptı.

Erdoğan, Twitter'dan paylaştığı mesajında, "29 yıl önce Hocalı’da hunharca katledilen Azerbaycanlı kardeşlerimizi rahmetle yâd ediyorum" dedi.

Erdoğan, "Yıllar geçse de acısını unutmayacağımız, hüznünü tekrar tekrar yaşayacağımız Hocalı katliamının 20. yıl dönümünde; kadın, çocuk, yaşlı ayırt edilmeksiniz acımasızca katledilen 613 Azerbaycanlı kardeşimizi rahmetle yad ediyor, dost ve kardeş Azerbaycan halkına başsağlığı diliyorum. Tek millet, iki devletiz... Türkiye olarak, haklı mücadelesinde Azerbaycan'ın yanında olmaya devam edeceğiz" ifadelerini kullandı.

Günün Videosu
Antalya’nın Manavgat ilçesinde dün başlayan yangına müdahale devam ediyor. Manavgat merkeze 30 kilometre uzaklıkta başlayan yangın, gece boyunca hızla ilerledi. İlçe merkezine 4 kilometre uzaklıktaki Ulukapı Sülek Mahallesi de boşaltıldı. Tarım ve Orman Bakanı Pakdemirli, Manavgat'taki yangının kontrol altına alındığını söylerken, 82 yaşındaki bir vatandaşın hayatını kaybettiğini de duyurdu.