Gündem

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Azerbaycan'a jest

Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ile 28 yıl aradan sonra özgürlüğüne kavuşan Dağlık Karabağ'ın Şuşa kentinde bir araya gelen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, burada çekilen bir fotoğrafı Azerice mesajla yayınladı.

NATO Zirvesi'nin ardından Azerbaycan'a geçen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 28 yıl aradan sonra özgürlüğüne kavuşan Dağlık Karabağ'ın Şuşa kentinde Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ile bir araya geldi.

Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev ile, iki ülke ilişkilerinin güçlendirilmesini amaçlayan Şuşa Beyannamesi'ne imza atan Cumhurbaşkanı Erdoğan, daha sonra Şuşa’nın tarihi yerlerini gezdi.

Erdoğan ve Aliyev çifti ile beraberindekiler Cıdır Ovası’ndaki şenlikler kapsamında Karabağ atlarının gösterisini izledi.

Sosyal medyadan İlham- Mehriban Aliyev çifti ve eşi Emine Erdoğan ile fotoğrafını paylaşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Azerbaycanlılara bir de jest yaptı. Mesajı Azerice atan Erdoğan, "Azadlığına kavuşan Karabağ, azadlığına kavuşan kadim şehir Şuşa..." ifadelerini kullandı.