Gündem

Cumhurbaşkanı Erdoğan talimat vermişti... AK Parti'de 2023 hareketliliği!

2023 seçimleri için AK Parti'de çalışmalar hız kazandı. Tam kadro seçim çalışmalarına başlayan AK Parti'de teşkilatlar, milletvekilleri, belediye başkanları önümüzdeki dönem kapı kapı dolaşmaya devam edecek. Meclis açılışının ardından hafta sonları mecliste olmayan milletvekilleri bölgede vatandaş ile birlikte olmayı planlıyor. İşte AK Parti'nin 2023 hazırlığı...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla yaz boyunca sahada olmaya devam eden teşkilatlar, milletvekilleri, belediye başkanları TBMM'nin açılışının ardından da hafta sonları kapı kapı dolaşmaya devam edecek. 

GÜNEYDOĞU VE DOĞU İLLERİ LİSTENİN BAŞINDA

Milletvekilleri Meclis çalışmalarının olmadığı haftasonları bölgelerinde olacak. Yerelde nabız tutulacak, öncelikli tamamlanması gereken projeler ilgili rapor hazırlanacak. Erdoğan, gelecek yılın Nisan ve Mayıs aylarına kadar Güneydoğu ve Doğu illerinin tamamına gidecek, oradaki vatandaşlarla buluşacak.

FELAKET DÖNEMİNDE HAZIRLANAN RAPORLAR GENEL MERKEZ'DE

Türkiye sel felaketleri ve orman yangınları mücadele ederken milletvekilleri, belediye başkanları ve teşkilat yaz boyunca sahada oldu. Sahada vatandaşların şikayet, istek ve beklentilerini not eden milletvekilleri ve Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) üyeleri hazırladıkları raporları Genel Merkez'e sundu.

VATANDAŞLAR AŞI POLİTİKASINDAN MEMNUN

Yine milletvekilleri yaptıkları çalışmaları ve vatandaşlardan gelen talepleri telefonlarına yükledikleri yazılımla an be an Genel Merkeze ileterek vatandaşların sorunlarının hızlı çözüme kavuşturulmasını sağladı. Milletvekillerinin ve parti teşkilatının sahada yaptıkları çalışmada vatandaşların aşı politikalarını başarılı bulduğu belirlendi.

Aşının birçok ülkeye göre Türkiye'de herkesin ulaşabilir olmasına vatandaşlar büyük destek verirken, önümüzdeki dönemde de sahada olmaya devam edecek olan teşkilatlar ve milletvekilleri aşı olmayan vatandaşları ikna etmeye devam edecek.

 AK Parti'nin 2023 çalışmaları bununla da sınırlı kalmayacak. AK Partili belediyelerde yakın markajda olacak. Belediyelerin seçim vaatlerinin ne kadarını gerçekleştirdiği, belediye başkanlarının vatandaşlarla ilişkisi yakından takip edilecek. Vaatlerini henüz yerine getirmeyen belediye başkanlarından ise bunun nedenine ilişkin rapor istenecek.