Gündem

Cumhurbaşkanı Erdoğan: O gece şehadete yürümek için tereddüt etmeyecektim

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe'de düzenlenen 15 Temmuz anma programında şehit yakınları ve gazilere hitap etti. 15 Temmuz'da Türkiye'nin geçilmez olduğunun bir kez daha görüldüğünü dile getiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Eğer o gece darbeciler karşımıza dikilselerdi şehadete yürümek için bir an bile tereddüt etmeyecektim." dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe'de düzenlenen 15 Temmuz anma programında şehit yakınları ve gazilere hitap etti. 15 Temmuz'da Türkiye'nin geçilmez olduğunun bir kez daha görüldüğünü dile getiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Eğer o gece darbeciler karşımıza dikilselerdi şehadete yürümek için bir an bile tereddüt etmeyecektim." ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamaları şöyle:


Rabbim 15 Temmuz gibi imtihanlarla bırakmamasını temenni ediyorum. İhanet nöbetini FETÖ'nün bırakıp, PKK'nın devraldığı, DEAŞ'ın devreye girdiği dönemin amacı Türkiye'ye diz çöktürmekti.

Türkiye'nin benzer ihanetlere uğramaması için başta FETÖ olmak üzere tüm terör örgütleri, her türlü fitne ve fesat odaklarına karşı teyakkuz halinde olmayı sürdüreceğiz.

TSK'nın FETÖ'nün değil Türk milletinin ordusu olduğunu hesap edemediler. Sokaklara çıkan, darbecileri kovalayan kahramanlar sayesinde Türkiye'nin geçilmez olduğu görüldü. Demokrasi yürüyüşleri, ihanete karşı bir destana dönüşmüştür. FETÖ'cü alçaklar tarafından şehit edilen kardeşlerimizin hikayeleri bu millete asırlarca ilham verecek.

15 Temmuz'da sokaklara çıkan, yolları dolduran, darbecileri önüne katıp kovalayan kahramanlarımız sayesinde Türkiye'nin geçilmez olduğu bir kez daha görülmüştür. Allah şahittir, milletim de emin olsun ki o gece darbeciler Marmaris'te veya İstanbul'da karşımıza dikilselerdi şehadete yürümek için bir an bile tereddüt etmeyecektim.

Şehitlerimize layık olabilmek için gece gündüz çalışıyoruz, çalışacağız. Büyük ve güçlü Türkiye hedefine ulaşana kadar mücadeleyi sürdüreceğiz. Türkiye tarihi boyunca pek çok saldırıya, tuzağa maruz kalmıştır. Kritik yol ayrımlarının çoğunu geride bıraktık. Artık son bir eşik var, onu aştığımızda yeni bir döneme giriyoruz.

Ne olursa olsun FETÖ'nün son ferdi de etkisiz hale getirilene, cezasını çekene, ülkenin ve milletin kazan defterinden düşürülene kadar mücadelemiz sürecek.

Millete silah çekenin, milletin kanını dökenin, milletin bayrağına ve ezanına göz dikenin, milletin geleceğini karartmaya kalkanın affı da olmaz müsamahası da olmaz.

Her kim FETÖ, PKK veya diğer terör örgütleriyle ilgili hak, hukuk, adalet edebiyatı yapıyorsa kafasının arkasında ülkemiz ve milletimizle ilgili karanlık bir amaç vardır.