Gündem |

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Dezenformasyon milli güvenlik meselesi haline gelmiştir

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı tarafından düzenlenen Stratejik İletişim Zirvesi'ne video mesaj yolladı. Erdoğan mesajında, ""Sosyal medya mecralarının yaygınlaşmasıyla birlikte, yalanın, üretilmiş haberlerin, dezenformasyonun hızla yayıldığını görüyoruz. Dezenformasyon milli güvenlik meselesi haline gelmiştir." dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Uluslararası Stratejik İletişim Zirvesi STRATCOM SUMMIT 2021'e video mesaj gönderdi.

Erdoğan'ın konuşmasından satır başları:

Teknolojik gelişmelerin hız kazandığı bir dönemden geçiyoruz. Bu süreçte stratejik iletişim faaliyetlerinin de önemi gün geçtikçe artıyor. Sosyal medya mecralarının artmasıyla birlikte üretilmiş haberlerin, dezenformasyonun hızla arttığını görüyoruz. Bu tarz haberler nedeniyle milyonlarca insanın hayatı kararmaktadır. Dezenformasyon sadece bir milli güvenlik meselesi olmanın ötesine geçerek, küresel bir güvenlik sorunu halini almıştır.

"TOPLUMUMUZUN SAVUNMASIZ KESİMLERİNİ YALANA KARŞI KORUMAYA ÇALIŞIYORUZ"

Yükselen dijital faşizm bizim gibi dünyanın önde gelen demokrasileri teyakkuz halindedir. Vatandaşlarımızın doğru ve tarafsız haber alma hakkına halel getirmeden toplumumuzun savunmasız kesimlerini yalana karşı korumaya çalışıyoruz.

Yasal zeminde gerekli hukuki ve idari düzenlemeleri hayata geçiriyoruz. Hakikatin algı operasyonları ile değersizleştirilmesine, gerçeklerin üstünün yalanlarla örtülmesine izin vermeyeceğiz.

Halen hazırlıkları süren stratejik iletişim politika belgesi ile çabalarımızı bir üst seviyeye çıkaracağız.