Gündem

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Devletimiz tüm imkanlarıyla seferber oldu

Bakanlardan sürekli bilgi alan ve orman yangınlarının kontrol altına alınması çalışmalarını yakından takip eden Cumhrubaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yangınların kontrol altına alınması ve tamamen söndürülmesi için devletin tüm imkanlarıyla seferber olduğunu söyledi ve ekledi: "Yaraların sarılması için vatandaşların yanındayız” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, orman yangınlarının kontrol altına alınması çalışmalarını yakından takip ediyor.

Orman yangını yaşanan bölgede bulunan Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum ve Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile telefonda sürekli görüşen Cumhurbaşkanı Erdoğan, yangınların kontrol altına alınmasına ilişkin yürütülen çalışmalar ve gelişmeler hakkında anlık şekilde bilgi alıyor.

Yangınlar sırasında hayatını kaybeden vatandaşlara Allah'tan rahmet dileyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, yangından etkilenen bölgelerdeki halka geçmiş olsun temennilerini iletti. Yangınların kontrol altına alınması ve tamamen söndürülmesi için devletin tüm imkanlarıyla seferber olduğunu belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, yaraların sarılması için vatandaşların yanında olduklarını ifade etti.