Gündem

Cumhurbaşkanı Erdoğan Brüksel'de liderlerle görüştü

NATO Zirvesi'ne katılan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Fransa Cumhurbaşkanı Macron ile görüştü. Görüşme basına kapalı gerçekleşti. Erdoğan, bu görüşmenin ardından İngiltere Başbakanı Johnson ile görüşme gerçekleştirdi. Erdoğan, sonrasında ise Almanya Başbakanı Merkel ile görüştü. Erdoğan'ın Yunanistan Başbakanı Miçotakis ile görüşmesi başladı.

NATO Zirvesi için Belçika'nın başkenti Brüksel'e giden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan üst üste görüşmeler gerçekleştiriyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, Brüksel'deki NATO Zirvesi kapsamında, Fransa Cumhurbaşkanı Macron ile görüştü.

NATO Zirvesi kapsamında bir araya gelen iki liderin NATO Karargahı'nda basına kapalı gerçekleşen görüşmesi, 52 dakika sürdü.

Fransa Cumhurbaşkanı Macron görüşme sonrası yaptığı açıklamada ortak stratejilerin netleşmesine vurgu yaptığını söyledi. 

ERDOĞAN, JOHNSON İLE GÖRÜŞTÜ

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın NATO Zirvesi kapsamında İngiltere Başbakanı Johnson ile görüştü. Erdoğan, bu görüşmenin ardından ise Almanya Başbakanı Merkel ile görüştü. 

 ERDOĞAN, BİDEN İLE GÖRÜŞECEK

Ayrıca, Brüksel'de başlayan NATO Zirvesi Türkiye-ABD ilişkileri açısından kritik bir görüşmeye sahne olacak.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ABD Başkanı Joe Biden ile yüz yüze görüşecek.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Brüksel'e hareketinden önce yaptığı açıklamada, görüşmede, teslim edilmeyen F-35 savaş uçaklarının önemli konulardan biri olduğunu söyledi.

Erdoğan, Biden'ın 1915 olaylarını "soykırım" diye nitelemesinin kendilerini üzdüğünü belirtti.

Günün Videosu
Muğla'nın Milas ilçesinde dün akşam başlayan ve Bodrum'a da sıçrayan yangın etkisini hala sürdürüyor. Yangın Bodrum'da 3 mahalleye ulaşırken Aşağı Mazı Mahallesi'nde vatandaşlar Sahil Güvenlik botları ve özel tur tekneleriyle bölgeden tahliye edildi. Öte yandan Bodrum'un Umurça ve Kumbahçe mahalleleri ile İçmeler yolu güzergahındaki makilik ve ormanlık alanda çıkan yangın kontrol altına alındı.