Magazin |

Çukur'un yıldız ismi açıkladı: Tarkan'ın korumalığını yaptım

Son dakika... Ekranların reyting rekortmeni Çukur dizisinde Mahsun karakterine hayat veren Berkay Ateş'in gençliğinde Megastar Tarkan'ın korumalığını yaptığı ortaya çıktı. 19 yaşında 4 günlüğüne Tarkan konserinde korumalık yaptığını anlatan Ateş, "Güvenlik görevlilerinin yanına gittim. Koca koca adamlar, ben göğüs hizalarına geliyorum. ‘Pardon ben de koruyacaktım’ dedim" ifadesini kullandı.

Instagram'dan meslektaşı Alican Yücesoy'un canlı yayınına katılan Berkay Ateş, 19 yaşında 4 günlüğüne Tarkan konserinde korumalık yaptığını anlattı.

Tarkan'ın o dönem Harbiye Açıkhava Tiyatrosu'nda verdiği konsere değinen Ateş, "

Star TV'nin Anne dizisinde canlandırdığı Cengiz karakteriyle adından söz ettiren ve son olarak Çukur'da Mahsun'a hayat veren oyuncu Berkay Ateş, meslektaşı Alican Yücesoy'un Instagram canlı yayınına katıldı.

"PARDON BENDE KORUYACAKTIM"

Burada 19 yaşındayken Tarkan konserlerinde koruma olarak görev yaptığını söyleyen Ateş, şunları kaydetti:“19 yaşındayım. Ablam sektörün içinde. Bir gün ‘Böyle bir mesele var, Tarkan’ı koruma işi. Yapar mısın?’ dedi. Ben de o dönem TİM Maslak Show Center’da yer gösterme işi yapıyorum. ‘Yaparım’ dedim. Bir güvenlik şirketinin numarasını verdi. Aradım, ‘Ben Nilay’ın kardeşiyim’ dedim. ‘Siyah pantolon, beyaz gömlek giy gel’ dediler.

"DÖRT AKŞAM ORADA BEKLEDİM"

Harbiye Açıkhava Tiyatrosu’na gittim. 4 gün üst üste Tarkan çıkacak, ortalık yıkılıyor. Güvenlik görevlilerinin yanına gittim. Koca koca adamlar, ben göğüs hizalarına geliyorum. ‘Pardon ben de koruyacaktım’ dedim. ‘Bu oğlanı nereye versek acaba’ dediler. İşin başında kulisin oradaydık, sert ve öfkeliydik. İçeriye kimseyi sokmamak için orada duruyorduk. Sonra bana dediler ki: ‘Harbiye’nin en arkasında, Maçka Parkı tarafına bakan ormanın orada demirler var, sen oraya git, demirlerden atlayan olursa onları tut’. Dört akşam orada bekledim."

Bazı hayranların demirlerden atlamaya çalıştığını ifade eden Ateş, şöyle devam etti:"Gerçekten demirlerden atlamaya çalışanlar vardı. ‘Pardon’ diyordum onlara nazikçe, ‘Pardon beyefendi yasak’. Rica minnetle dört akşam korumalık yaptım yani. Tarkan’dan 2 kilometre uzaktaydım. Ona en uzak koruma bendim. Ne Tarkan beni gördü, ne ben onu.”