Gündem |

Cübbeli'den at eti iddialarına cevap!

Tarım ve Orman Bakanlığı bugün taklit ve tağşiş ürünlerle ilgili bugün 91 firmanın yer aldığı bir liste yayınladı. Bunlar arasında dikkat çeken bir firma vardı. Lalegül Tekstil Tarım ve Gıda İnşaat Sanayi Ticaret ve Limited adlı bu şirket akıllara Cübbeli Ahmet Hoca'nın sohbetlerini yayınlayan Lalegül TV'yi akıllara getirdi. Bu durum medyada Cübbeli Ahmet'in şirketinin ürettiği sucuklarda "at eti" çıktı başlıkları ile haberleştirildi. Cübbeli Ahmet iddialar için "Yalan, iftira" dedi.

Tarım ve Orman Bakanlığı içinde taklit ve tağşiş yapıldığı belirlenen ürünlerle bunları üreten 91 firmanın yer aldığı bir listeyi kamuoyu ile paylaştı. 

Bu firmalar arasında biri vardı ki ismi oldukça dikkat çekiciydi.

İddiaya göre ürettiği sucuklarda at eti rastlanan Lalegül Tekstil Tarım ve Gıda İnşaat Sanayi Ticaret ve Limited Şirketi Cübbeli Ahmet Hoca namı ile tanınan Ahmet Mahmut Ünlü'ye aitti.

Gazeteci Celal Eren Çelik, bakanlığın yayınladığı listedeki Lalegül detayını sosyal medya hesabından paylaşırken, medya da olayı bu iddia üzerinden gördü. 

Cübbeli Ahmet Hoca, kendisine ait olduğu belirtilen şirketinin ürettiği sucuklarda at etti çıktığına ilişkin haberlere yazılı bir açıklama ile cevap verdi. 

İddialar için 'yalan ve iftira' diyen Cübbeli Hoca açıklamasında, "Benim konuşma yaptığım Lâlegül TV şirketi ile hiçbir ortaklığım ve hissem bulunmamaktadır. Ben de bu olay üzerine televizyonun yetkililerine sorduğumda onlar: 'Lalegül ismi markalaştıktan sonra uncusundan, elbisecisinden, hastanesine kadar her türlü alanda Lalegül ismi kullanılmaktadır. Bunların Lalegül TV ile hiçbir alakası bulunmamaktadır. İsim benzerliğinden başka hiçbir alakamız yoktur. Bizim yayıncılıktan başka hiçbir ticari faaliyetimiz, üretim ve satışla ilgimiz alakamız olmadı.' dediler" ifadesini kullandı.

Ünlü, iddiayı ortaya atan Celal Eren Çelik'e de tepki gösterdiği açıklamanın tam metni şöyle:

"Celal Eren Çelik isimli bir müfteri, bana ait şirketin ürettiği sucuklardan at eti çıktı diye bir haber yapmış. Tele1 ve ABC Gazetesi gibi internet siteleri de bu habere mal bulmuş mağribi gibi atlayarak bunu yaymaya çalışmışlar. Bunların tümü yalan ve iftiradan ibarettir.

Benim konuşma yaptığım Lâlegül TV şirketi ile hiçbir ortaklığım ve hissem bulunmamaktadır. Ben de bu olay üzerine televizyonun yetkililerine sorduğumda onlar:

“Lalegül ismi markalaştıktan sonra uncusundan, elbisecisinden, hastanesine kadar her türlü alanda ‘Lalegül’ ismi kullanılmaktadır. Bunların Lalegül TV ile hiçbir alakası bulunmamaktadır.

İsim benzerliğinden başka hiçbir alakamız yoktur. Bizim yayıncılıktan başka hiçbir ticari faaliyetimiz, üretim ve satışla ilgimiz alakamız olmadı.” dediler.

Ayrıca bu kişi Lalegül TV’de hissedar olmamakla beraber evvelce yönetimde olan birinin soyadının o kasabın soyadı ile aynı olmasını da belge olarak sunmuş, bu da adamın belgeden ne kadar yoksun olduğunun en büyük ispatıdır.

Çünkü ne akrabalıkları ne de memleket bağlantıları olmayan iki insanın sırf soyadının aynı olmasından dolayı terörist ilan edilmesi ne kadar güldürücü ise bu işin de bundan bir farkı yoktur.

Dolayısıyla bu haberi bana mâl yapan ve paylaşan kişi ve kurumlar hakkında avukatlarım en kısa sürede gerekli tüm hukuki işlemleri başlatacaklardır. Yakında hak meydana çıkacaktır. İftiracılara alet olmayalım."Celal Eren Çelik ise, Ünlü'nün kendisini de hedef alan açıklamalarının ardından iddiasında ısrar etti ve Cübbeli Hoca ile hukuk önünde hesaplaşacağını belirterek şunları söyledi:

"Cübbeli seninle mahkemede hesaplaşacağız... İşiniz gücünüz din, Allah, kitap diyerek milleti sömürmek... En son geçen sene vakfına tahsis edilen resmi plakalı aracı belgelediğimde beni mahkemeye veriyordun, hala vereceksin. Hodri meydan... Siz o masalları cemaatinize anlatın.

Cübbeli Ahmet sana buradan soruyorum: Hiç bir alakan olmayan LALEGÜL TV'ye aylık 120 bin TL sponsorluk anlaşması için Vuslat Derneği neden ödüyor? Bu anlaşmanın altına imza atan Gürsel Yıldız kim? Vuslat Derneği ile İsmailağa Cemaati ardındaki bağlantı nedir?

Cübbeli Ahmet...Sen bir ara videolarında cemaatine pazarladığın yanmaz kefeni de inkar etmiştin değil mi?"