Cristiano Ronaldo'dan ''dış güçler'' iddialarına yanıt...

Cristiano Ronaldo, Portekiz basınında çıkan haberlerle ilgili, "Dış güçlerin ayıramayacağı bir takımız. Hayalimiz için sonuna kadar savaşacağız. Bize inanın." dedi.

2022 Dünya Kupası'nda İsviçre'yi 6-1 mağlup ederek çeyrek finale kalan Portekiz'de Cristiano Ronaldo hakkında çıkan haberlerle ilgili sosyal medya hesabından yayımladı.

Portekizli yıldız açıklamasında, "Dış güçler tarafından parçalanamayacak kadar yakın bir takımız Düşmanın kendisini korkutmasına izin vermeyecek kadar cesur bir ulusuz. Hayalimiz için sonuna kadar savaşacağız. Bize inanın." ifadelerine yer verdi.

NE OLMUŞTU?

2022 Dünya Kupası son 16 turu maçında Portekiz, İsviçre'yi 6-1 gibi net bir skorla yenip çeyrek final bileti alırken; Cristiano Ronaldo maça yedek başladı.

Ronaldo'nun yerine oyuna başlayan Gonçalo Ramos, hat-trick ile yıldızlaşsa da; Portekiz basınında yer alan haberlerde 37 yaşındaki oyuncunun kampı terk etmekle tehdit ettiği iddia edildi.

Portekiz Tenik Direktörü Fernando Santos ise maç sonrası Ronaldo'nun yedek kalmasıyla ilgili olarak, "Güney Kore maçında yaşananlarla bir ilgisi yok. O konu kapandı. Birkaç gündür bu maç için farklı taktiksel hameleler planlıyoruz. Bu da bir tercihti. Karar, bundan daha fazlasını ifade etmiyor. O, örnek bir profesyonel. Takıma çok fazla katkısı olacak" değerlendirmesinde bulundu.

Cristiano Ronaldo'dan ''dış güçler'' iddialarına yanıt... ile ilgili etiketler Portekiz Cristiano Ronaldo 2022 Dünya Kupası 2022 FIFA Dünya Kupası Katar