Koronavirüs

Covid-19 aşısı olmayan 100 kişi gözaltına alındı

Pakistan'da aşı kartlarının farklı yerlerde taşınması zorunlu hale getirilmiş ve aşı kartlarının kontrolü Emniyet Müdürlüklerine verilmişti. Sind eyaletinde polis ekipleri Covid-19'a karşı aşılanmayan ve aşı kartı olmayan kişileri gözaltına aldı.

Pakistan'da Covid-19 salgınına karşı aşılamaları hızlandırmak adına Pakistan Ulusal Komuta ve Operasyon Merkezi (NCOC) tarafından yayınlanan yeni yönergelerin ardından ilk uygulama Sind eyaletinde yapıldı.

Sind Eyaleti polisi, genel aşı kartı kontrolleri sırasında Covid-19 aşısı yaptırmayan ve aşı kartı olmayan 100 kişiyi gözaltına aldı.

Pakistan'ın Sind eyalet yönetimi tarafından yapılan açıklamada, 15 Eylül tarihinde yayınlanan bildiride belirtildiği üzere emniyet teşkilatına vatandaşların aşı kartlarını kontrol etmeye 'büyük ilgi göstermeleri' talimatı verildiği hatırlatıldı.

Yayınlanan kararda aşı kartları eyalet genelinde farklı yerlerde taşınması zorunlu hale getirilmiş ve aşı kartlarının kontrolü Emniyet Müdürlüklerine verilmişti.

Günün Videosu
Karaman’da koranavirüse yakalandıktan sonra aşı yaptırmadığı için hastalığı ağır geçiren Süleyman Can, hastane odasında çektirdiği görüntülü mesajla ’aşı’ olun çağrısında bulunduktan sonra hayatını kaybetti. Can, "Gerçekten çok zor bir hastalıkmış bu. Kimseye de inanmayın ve aldanmayın." ifadelerini kullanmıştı.