Gündem

Kadıköy'deki tantunicide mide bulandıran görüntüler: Çöpten biber toplattı!

Kadıköy'de en işlek caddede yer alan ve her gün yüzlerce kişinin yemek yediği bir tantunicide mide bulandıran görüntüler ortaya çıktı. Skandal görüntülerde işletme sahibi çöpteki biber turşularını tekrar müşteriye sunmak için çalışan işçilere toplatılıyor. O mide bulandıran anlarda işletme sahibi "'İsraf oluyor, bunlar ısırılmamış bile, tekrar yıkatacağız. Niye çöpe atalım?'' diyor. İşte o anlar...

İstanbul Kadıköy’de yer alan işlek bir caddede hizmet veren tantunicide çekilen görüntüler mide bulandırdı. 

TEKRAR MÜŞTERİYE SUNULMAK İÇİN ÇÖPTEN TOPLATILDI

Restoranda müşterilere servis edilen ancak müşterilerin tabağında bırakıp yemediği biberler, işletme sahibinin isteğiyle, tekrar servis edilmek üzere çalışan işçilere çöpten toplatıldı.

İŞLETME SAHİBİ: NİYE ÇÖPE ATALIM?

Olaya ilişkin çekilen görüntülerde işletme sahibi tarafından çalışanların hem azarlandığı hem de çöpe atılan biberleri tek tek ayıkladığı görülüyor. Görüntülerde mekanın işletmecisi, ''Müşteri tabağına elini bile sürmüyor, ısırmıyor, niye çöpe atalım? Yıkayıp koyacağız'' dediği görülüyor.

"ENSENİZDEYİM, HAFTALIK İZİNLER İPTAL"

İşletmeci, personeline ise ''Burayı kendi yeriniz gibi görmediğiniz müddetçe ensenizdeyim. Haftalık izinlerinizi de iptal ediyorum'' şeklinde seslendiği duyuluyor.

Gelen şikayetler sonrasında zabıta ekipleri olayla ilgili inceleme başlattı. Gıda ve Tarım İlçe Müdürlüğü ekipleri de ürünlerden numune topladı.

Sitene Ekle