Koronavirüs

Çok öksürünce ihbar etti! Otobüste corona alarmı

Ankara'dan Antalya'ya giden otobüsteki yolculardan biri, aynı otobüsteki başka bir yolcunun sürekli öksürdüğü ve corona virüsü belirtisi gösterdiği iddiasıyla polise ihbarda bulundu. Burdur'da durdurulan otobüsteki 4 yolcu corona virüsü testi için ambulanslarla hastaneye götürüldü. Diğer yolculara da Antalya´da test yapılması kararlaştırılarak otobüs gönderildi.

Ankara’dan Antalya yönüne giden otobüsteki yolculardan biri, Afyonkarahisar´da polisi arayıp, aynı otobüsteki başka bir yolcunun sürekli öksürdüğünü ve corona virüsü şüphelisi olabileceğini söyledi.

UYGULAMA NOKTASINDA DURDURULDU

Afyonkarahisar polisi de hareket halindeki otobüsün en yakın nokta olduğu Burdur emniyetine bilgi verdi. Bunun üzerine otobüs Burdur girişindeki Kışla Mahallesi uygulama noktasında durduruldu. Özel kıyafetli sağlık görevlilerinin gelişine kadar otobüsten yolcuların ve sürücünün inmesine izin verilmedi.

4 YOLCU OTOBÜSTEN İNDİRİLDİ

Ambulanslar geldikten sonra Burdur’da inecek olan 4 yolcu özel kıyafetli sağlık görevlileri tarafından ateşleri ölçülüp kimlik bilgileri alındıktan sonra ambulanslarla Burdur Devlet Hastanesi’ne götürüldü.

ANTALYA’DA TEST YAPILACAK

Otobüs daha sonra Antalya’ya doğru polis eskortu eşliğinde hareket etti. 4 kişiye Burdur´da, diğer yolculara da Antalya’da corona testi yapılacağı belirtildi.

Günün Videosu
Karaman’da koranavirüse yakalandıktan sonra aşı yaptırmadığı için hastalığı ağır geçiren Süleyman Can, hastane odasında çektirdiği görüntülü mesajla ’aşı’ olun çağrısında bulunduktan sonra hayatını kaybetti. Can, "Gerçekten çok zor bir hastalıkmış bu. Kimseye de inanmayın ve aldanmayın." ifadelerini kullanmıştı.