Gündem |

Çok çarpıcı açıklamalar: İl müdürlükleri FETÖ'cü dolu, en kritik noktaları ele geçiriyorlar

“FETÖ’cü olsaydım istediğim her yerde çok rahat göreve başlayabilirdim. Bunlar özellikle son 10 yıldır futbolun içinde yönetim, hoca, futbolcu bazında örgütlendiler. Türk futbolu bundan çok olumsuz etkilendi.”

Eski Galatasaraylı Milli futbolcu Ümit Karan, Mustafa Kocabey ve Evren Turhan'ın FETÖ'yle ilgili açıklamalarından sonra teknik direktör Giray Bulak da Fetullah Gülen'in Türk futboluna çok büyük zararlar verdiğini, onun yüzünden çok sayıda spor adamının işsiz kaldığını söyledi. Bir etkinlik için geldiği İskenderun'da Sabah'a özel açıklamalarda bulunan tecrübeli teknik adam; "FETÖ Türk futboluna çok büyük zarar verdi. Her geçen gün örgütlenerek büyüdüler. Halen spor camiası içerisinde var olduklarını düşünüyorum. Bu büyük bir örgüt. Yönetim, hoca, futbolcu hatta taraftar bazında örgütlendiler. Türk futbolu buradan olumsuz olarak çok etkilendi" ifadelerini kullandı.

10 Yıldır Futbolun Önündeler

"Böyle bir yapının olduğunun o dönemlerde pek farkına varamadık" diyen Giray Bulak, "Aşağı yukarı 10 yıldır FETÖ, Türk futbolunun içerisinde var. En son Galatasaraylı bir grup oyuncuyla beraber Hakan Şükür'ün yurt dışına gitmesiyle meydana çıktı bu iş... Yani futbolda böyle bir yapının olduğu Hakan Şükür ile anlaşıldı. Ümit Karan, Evren Turhan çıkıp konuştular. Genel anlamda bu yapı bütün ülke katmanlarında olduğu gibi Türk futbolun içerisinde de kendini fazlasıyla hissettirdi" şeklinde konuştu.

Atletizm, Boks, Güreş..

Bulak, "Parasal ve şöhretsel anlamda önemli isimlere yaklaştılar. Bu isimler milli takımların her kademesinde yer aldı. Bugün Türkiye Futbol Federasyonu kurulları değiştiriyor. Kurulların istifasını aldı. Belki yarın kendi kurulunu değiştirecek. Demek ki burada bir endişe var. Bu işe sadece futbol gözüyle bakmamak lazım. Bu atletizmde olur, boksta olur, güreşte olur, halterde olur, bütün federasyonların incelenmesi gerekiyor. Çünkü bu örgüt çok hızlı yayılarak ve sızdığı her ortamda en kritik noktaları ele geçirebiliyor " ifadelerini kullandı.

İl Müdürlükleri FETÖ'cü Dolu

Spor Bakanlığı ile Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüklerinde çalışan birçok insanın da bu yapının içerisinde olduğunu söyleyen Bulak, "Onlara kadar gidilmesi lazım. Hatta televizyonlarda program yapanlar, konuşmacılar da dahil olmak üzere bu yapının adamları var. Bu yapıda olanlar çok kolay iş buluyor. Ben FETÖ'cü olsaydım istediğim yerde göreve başlayabilirdim, çok rahat. Nasıl kendi insanını general, emniyet müdürü, yargıç, genel müdür yapıyorsa seni de alıp çok rahat başka bir yere koyabilirdi. " dedi.

ABD'de Ziyaretine Gidiyorlar

Spor camiası içerisinde Fetullahçı Terör Örgütü'nü ziyarete gidenlerin olduğunu ifade eden Bulak, "A Milli Takımımız, Amerika Birleşik Devletleri'ne gittiğinde FETÖ'yü hemen ziyarete gidenler olmuş, bu gazetelerde de çıkmıştı. Bunların araştırılması lazım" dedi. "Şimdi bu yapının Türkiye'den temizlenmesi lazım" diye konuşan Bulak, "Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan kendini ortaya koydu. Allah bizi korudu. İyi ki yürekli, cesur bir insan vardı" şeklinde konuştu.