Yaşam

Çocuklarını kurtarırken su kuyusuna düştüler

Adıyaman'da küçük bir çocuk oyun oynarken, inşaat halindeki binanın su kuyusuna düştü. Çocuklarını çıkarmak için uğraşan anne ve baba da kuyuya düşünce aileyi itfaiye kurtardı.

Adıyaman'ın Yavuz Selim Mahallesi’nde, oyun oynadığı sırada 3 metrelik su dolu kuyuya düşen çocuğunu kurtarmak isteyen anne ve baba da kuyuya düşerek yaralandı. Hastaneye kaldırılan anne- baba ve küçük çocuk, tedaviye alındı.

Olay, akşam saatlerinde Yavuz Selim Mahallesi’nde meydana geldi. Yapımı devam eden 3 katlı bir bina yakınında oyun oynayan Mircan Doğan (9), 3 metrelik su dolu çukura düştü. Çocuğun çığlığını duyan baba Hikmet (50) ve Anne Zeliha Doğan (46), çocuklarını kuyudan çıkarmak için uğraştıkları sırada kuyuya düşerek yaralandı.

Vatandaşların ihbarı üzerine olay yerine sağlık ve itfaiye ekibi sevk edildi. İtfaiye ekiplerinin çalışmasıyla kurtarılan anne- baba ve küçük çocuk, kuyudan çıkartılarak, ambulansla Adıyaman Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı. Acil Servis'te tedaviye alınan ailenin sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi.

DHA

Yorumlar
Günün Videosu
İstanbul Havalimanı'nda turist yolcuları almak için gelen turizm firmasının VIP aracı henüz bilinmeyen bir nedenle yandı. Alev topuna dönen araç itfaiye ekiplerinin hızlı müdahalesi ile söndürüldü. Patlamaların yaşandığı o korkunç an ise kameralara saniye saniye kaydedildi.