Spor |

Clye Larin'i Ceyhun Kazancı mı oynatmadı? Beşiktaş Sportif Direktörü'nden iddialara cevap

Beşiktaş Sportif Direktörü Ceyhun Kazancı "Sözleşme imzalamaya yanaşmadığı için yönetim ve Ceyhun Kazancı oynattırmadı” iddiasına cevap verdi... Siyah-Beyazlı idareci, "Bizim yönetim kurulumuzun, benim şahsen Önder hocanın kararlarına karşımam, onu yorumlamam diye bir şey söz konusu olamaz" dedi.

Beşiktaş'ın yeni sportif direktörü Ceyhun Kazancı, Cyle Larin’in son Yeni Malatyaspor maçında oynamaması üzerine çıkan spekülasyonlara da açıklık getirdi.

Kazancı, Kanadalı forvetin Malatya'da 11’de olmamasıyla ilgili olarak şunları söyledi:

"Cumartesi 13.30'da oynadık maçı. Öncesinde Karagümrük maçında ilk 11’deydi Larin. Eğer öyle bir şey olsa neden Karagümrük maçında oynasın? Yarın öbür gün göreceksiniz ki eminim yine 11’de olacaktır. Çünkü önemli bir oyuncu Larin. Bir kere bu yorumlar Önder hocaya çok büyük saygısızlık yani. Bizim yönetim kurulumuzun, benim şahsen Önder hocanın kararlarına karşımam, onu yorumlamam diye bir şey söz konusu olamaz."

"Kendisi takımın teknik patronudur, ekibiyle beraber bir plan yapar, hafta boyunca idmanlar çerçevesinde görmüş olduğu, planlamış olduğu hedefler çerçevesinde bir karar verir. Bu haftaki kararları da tamamen öyleydi. Ben de herkes nasıl seyrettiyse o şekilde seyrettim. Kesinlikle yönetim kurulumuzun dahli yok. Bir teknik karar alındı, yarın bu karar farklı olabilir. Bambaşka oyuncular oynayabilir."

"Aynısı Serdar Saatçi neden oynamıyor, Can Bozdoğan neden daha az vakit alıyor gibi sorular da çok var. Sonu yok tabi. Az önce bahsetmiş olduğum geniş kadronun bazen de sıkıntıları bunlar. Bizim, oynatamadığımız zaman da rahatsız olduğumuz oyuncular da mutlaka var. 27-28 tane A takım oyucusu olunca da, bu hafta iki tane milli oyuncumuz 25 kişilik kadroda yer alamadı. Bu tarz kararlar hep birtakım spekülasyonları beraberinde getirir. Farkındayız ama taraftarlarımıza net bir şekilde şunu söylemek istiyorum, burada profesyonellerin ya da yönetimin en ufak bir dahli olmadı, olamaz da. Hiç kimse spekülasyonlara kulak asmasın. Önder hoca en doğrusu neyse onu yapıyor."

“KADRO DIŞI OLANLARIN FUTBOL OYNAMAYA NİYETİ YOK”

Kazancı son olarak kadro dışı oldukları halde hiçbir takıma gitmeyen futbolcuların oynamaya niyetlerinin olmadığı belirterek, “Onlardan daha çok biz uğraşıyoruz. Onların futbol oynamak gibi bir niyetleri yok. Biz ancak onların tekrardan futbola kazandırılması için hem kulübümüze faydası olsun hem de artık bu tatsız durum devam etmesin diye uğraşlarımız devam ediyor. Menajerleri bir yandan takım bakıyor, biz de ilişkilerimiz kullanarak takım bulmaya çalışıyoruz. Tabi ki maalesef maaşlar yüksek. Bizim bu sorunları bertaraf etmemiz lazım. Yüksek maaşlar olduğu zaman onların da tercihleri biraz daha farklı olabiliyor. Görüşmelerimiz devam ediyor. Olursa yeni kulüplerinin ismi belli olur, olmazsa kontratları var, sezon sonuna kadar böyle devam edebilir” şeklinde konuştu. (DHA)